Naučte se základy práce s hlasem

Chcete naplno uvolnit POTENCIÁL vašeho hlasu?

Chcete ovládat DECHOVÉ TECHNIKY pro zklidnění a odbourání stresu?

Zajímá vás HLASOVÁ HYGIENA, aby jste zvládli mluvit nebo zpívat celý den?

Brániční dýchání vám pomůže zneškodnit nervozitu, načerpat klid, posílit sílu vašeho hlasu... a také lépe spát a usínat.

Správné dýchání vybuduje dechovou oporu pro váš hlas. A také psychiku.

Stačí pár jednoduchých technik a už nebudete nikdy ztrácet hlas. Naučíte se jak váš hlas uvolnit, rozcvičit a pečovat o něj.

 – Dalibor Neuwirt, hudebník a lektor, autor lekcí

Představuji vám online hlasový set

ZÁKLADY PRO PRÁCI S HLASEM

✅ Podívejte se, jaké LEKCE jsem pro vás připravil...

lekce 1: Hlas jako zvon - tři techniky jak otevírat hlas 

Možná se ti někdo stalo, že se ti zadrhnul hlas. Prostě si to přehnal a začal si přicházet o svůj hlas. Anebo prostě zpíváš - nevíš vlastně jak - a pak tě to zastaví, přiškrtí.

Tahle videolekce ti ukáže 3 způsoby, jak si můžeš hlas otevřít a také 3 nejčastější formy uzavření hlasu a dá ti na ně recept, abys věděl, jak na uzavřený nebo unavený hlas reagovat a jak jej otevírat.

Tato lekce vám pomůže:
  
✅ Naplno otevřít potenciál vašeho hlasu
 
✅ Uvědomit si, jak se váš hlas zavírá kvůli únavě
 
✅ Budete umět reagovat na stažení hlasu
 
✅ Vaše hlasová výdrž bude obrovská

lekce 2: Práce s barvou hlasu 

Správnou rezonancí hrudníku ihned zlepšíte vaši barvu hlasu - váš hlas bude sytější, hlasitější.

Slovní hříčka, která vše vystihuje:

Hlasitost je hlas-sytost.

Rezonancí hrudníku docílíte podmanivějšího a přirozeně silnějšího hlasu, z hlediska barvy zesílíte prostřední spektrum vašich alikvot.

Tato lekce vám pomůže:
  
✅ Zesílit váš hlas 
 
✅ Ušetřit váš hlas, protože na něj už nebudete muset tlačit
 
✅ Zlepšit barvu vašeho hlasu
 

lekce 3: Odstranění nosní rezonance a říkanky pro správný trénink

Chcete ještě zlepšit a prohloubit barvu vašeho hlasu?

Největším strašákem je nosní rezonance - když zníte, jakobyste měli rýmu. Mluvili nebo zpívali nosově. Kdo takhle mluvil? Václav Klaus...

Nosní rezonancí si omezujete potenciál vašeho hlasu a působíte protivně. Když ji plně odstraníte, váš hlas bude vytříbenější a plnější - jednoduše krásný.

Tato lekce vás:
  
✅ Zbaví jakýchkoli nepříjemných tónů ve vašem hlase
 
✅ Naučí šikovné říkanky pro trénink hrudní rezonance
 
✅ Ještě více vyladí barvu vašeho hlasu
 

lekce 4: Dechová opora pro pevný hlas

Posílením bráničních svalů docílíte pevného hlasu.

Hlas vždy stojí na dechu. Když mluvíte nebo zpíváte, vydechujete.

Pokud jste příliš uvolnění, hlas vám bude ujíždět a třepat se.

Je důležité naučit se tu správnou mobilizaci - rovný postoj a prostor pro vaše břicho a hrudník, aby se plíce mohli volně nadechovat. 

Tato lekce vás naučí:
  
✅ Techniky pro posílení bránice
 
✅ Zpevníte držení vašeho těla
 
✅ Jak se zrelaxovat dechem
 

lekce 5: Artikulovat, artikulovat

Pečlivou artikulací ušetříte váš hlas.

Pokud se díváte na profi řečníky nebo zpěváky, všimnete si, že všichni hodně otevírají pusu. Protože ústa jsou nástroj, který funguje jenom, když se pořádně používá.

 

Tato lekce vás naučí:
  
✅ Ušetřit váš hlas artikulací
 
✅ Zlepšíte svůj pěvecký i mluvený projev
  
 

Přečtěte si doporučení účastníků mých kurzů

Přečtěte si nejnovější zpětné vazby k videokurzu 

Ahoj Dali, chtěl bych ti upřímně poděkovat za ten skvělý kurz a užitečné tipy. Myslím si, že jsem opravdu udělal pokrok. Když cvičím nyní cokoli a dbám na správné dýchání, vyvážené uvolňování vzduchu a jasnou artikulaci, je to mnohem lepší, zejména co se týče přechodů. Jediné, co mi tam chybí, je hlasitost ve výškách... Mimochodem, jsem přesvědčen, že artikulace mi hodně pomáhá. Měl jsem největší problém s tím "přitlačováním" při vyšších tónech, ale je zajímavé, že když to nechám být, všechno se tak nějak srovná. Je to jiné než jsem byl zvyklý, ale není tam žádné napínání nebo škrcení. Celkově si myslím, že úžasný videokurz, který vám poskytne perfektní základy pro zpěv nebo mluvený projev. Dali všechny koncepty vysvětluje jednoduše, zábavně a přitom velmi prakticky, aniž by věci zbytečně komplikoval. Sám jsem nebyl úplně jistý správnou technikou, a tohle bylo přesně to, co jsem potřeboval! Díky moc za tvou pomoc a znalosti!
Robert Heřman5. 5. 2023
Techniky jednoduché, účinné a zábavné. Šanci, že je skutečně prostor na zlepšení, i když to vypadalo, že nikoliv. Jsem spokojená a vděčná. To pravé v přesný čas přichází a já velmi děkuji. Absolutně super. Je málo expertů, kteří umí, a zároveň mají schopnost látku nejen předat, ale i podat. Kloubou dolů, Dali je "chlapák". Určování ceny za kurz je pro mne vždy velmi těžké, hodnota je obrovská, až čas ukáže, že mnohdy absolutně nevyčíslitelná :). Děkuji.
Marie29.1.2023
Nejvíce super mi přijde to, že videa jsou krátká, přesto výstižná, jednoduše popsané techniky a je jen na mně, kolik času věnuji tréninku 🙂 Nic mi nechybělo. Děkuji i za maily s odkazy na další užitečná videa 🙂 A ano, další kurz od Daliho by mě určitě zajímal. Jen momentálně řeším nedostatek financí. Tak se nikam dál zatím nepřihlašuji. Ale až budu mít finanční téma dořešené, jistě se do kurzu zaměřeného na zpěv ráda přihlásím.
Věrka15.8.2021 7:00:57
Dalibore, chtěl jste zpětnou vazbu k vaším hlasovým cvičením. Moc děkuju, jsem za ne moc vděčná, je to úplně jiný přístup než mě dosud učili a že už zpívám fakt léta.... Navíc je váš přístup milej a vtipnej, což fakt fakt oceňuju. Díky za vše!
Jolana Turečková8. března 2021
Milý Dalibore, moc děkuji za vaše odborné aktivity – práce s hlasem. Viděla jsem už celou řadu videí, která máte veřejná i všechna z kurzu. Po všech stránkách, prioritně po té obsahové, jsou opravdu excelentní. Jsem již v seniorském věku a zpívám ve sboru. Máme vynikající sbormistrni, 2x týdně online zkoušky podle svého hlasu (alt) a výborný kolektiv. Děláme rozezpívání a různé techniky, které jsou zaměřeny na dech. Už jsem vyzkoušela 3 učitelky zpěvu, ovšem žádná z nich mi neporadila ani vzdáleně něco podobného, co umíte poradit vy s otevřením krku – to je nevídané. Jak doporučujete, zkouším vaše různé techniky jak mě to napadne, asi podle toho, jak se cítím. Jejich seznam jsem si vypsala. Dost si doma v této době zpívám. Vidím, že i díky vám dělám pokroky, lépe řečeno rychlé pokroky, je to opravdu Božské!
Květa Škodová15. březen 2021
Na začátku bych vám chtěl hrozně moc poděkovat za váš kurz práce s hlasem. Každý den podle něho cvičím, a moc mi to pomohlo. Zlepšila se mi řeč, a hlavně už tak moc nedrmolím a nepřeříkávám se. Je to dobré jak pro mě samotného, tak i pro můj projekt. Zabývám se osvětou o zrakovém handicapu. Píšu články na web, občas tvořím videa na youtube, a rozjel jsem i podcast. Hodně moc mi to pomohlo. Postupně se pomaličku polehoučku zlepšuji, a moc mě to baví. Patří vám můj obrovský dík. Myslím si, že by se o tom, co děláte mělo dozvědět víc lidí. Pokračujte prosím v tom co děláte. Děláte to báječně, a já si toho nesmírně vážím. S pozdravem a přáním hezkého dne,
Jan Šimek5. března 2021
Základní kurz mě ukázal detailnější popis a vysvětlení ,,trychtýře". Díky tomu chápu, jak obrovsky důležitá technika toto je, a pokud ji člověk dostane do praxe, zjistí, jak zásadně jej může posunout. Nejen z hlediska zpěvu samotného, ale i tréninku, přemýšlení nad hlasem a jeho uchopení. Pro člověka, jako jsem já, amatérského zpěváka, je toto vnímání zásadní, podle mě mu jednoznačně prodlouží ,,kariéru" a životnost hlasivek. Pokud se tuto techniku naučí a bude ji pilovat a v praxi používat, může objevit v sobě rozměry zpěvu, které doposud považoval za nemožné. Lekce, které jsou v základním kurzu detailněji popisují otevření krku, různé vychytávky ,,pokus o zívnutí a tím se otevře krk , nebo chrápání". Osobně mě nesmírně baví tvůj ,,Hlasový fitness". Praktikuji jej 2-3x týdně, jednotlivé postupy si stopuji, procvičím několikrát" a zase pokračuji a pokroky jsou vidět. Velký dík tvé práci, naučil jsi mě dívat se na zpěv a hlas jiným způsobem.
Tomáš Raudis26. únor 2021

+ 🎁 BONUS č.1 

Série eBooků pro motivaci a pochopení technik

Máte to rádi černé na bílém?

K videokurzu Základy práce s hlasem dostanete navíc 4 eBooky:

  • Společenstvo bránice: základy práce s dechem a hlasem.
  • Pán Dechmenů: další techniky pro plné ovládnutí hlasu.
  • 6 tipů pro motivaci: ‚‚Teorie zůstane teorií, pokud nepřistoupíme k činu.‘‘
  • Kladivo na výmluvnice: Zbavte se omezujících přesvědčení.

Hodnota těchto 4 elektronických příruček je 500 Kč. K videokurzu Základy práce s hlasem je máte zdarma!

+ 🎁 BONUS č.2 

Video: Jak se opřít o hlas s využitím středu těla + 4 způsoby nádechů

Zcela nově natočené video s mými aktuálními a nejefektivnějšími technikami, které vám pomůžou zpevnit a zesílit váš hlas. Jde převážně o práci s posturou těla a středem těla a správným zpevněním pro aktivaci hlubokého stabilizačního systému (anglicky core) o který se opře i váš hlas a bránice...

Navíc přidám ještě jedno video se 4 druhy nádechů, které popisuji v eknížce Společenstvo bránice.

Klikněte na tlačítko "Chci videokurz" a začněte trénovat hlas už TEĎ...