Meditace hlasem & muzikoterapie
VÍKEND 22. - 24. říjen 2021 || Ekocentrum Loutí
- Hudební rituály, jóga & muzikoterapie
- Kurzy otevření hlasu, alikvotního zpěvu a hry na etnické nástroje (brumle, didgeridoo, strunné nástroje, koncovky)
- Vegetariánská kuchyně, příroda, program plný relaxace
PROČ SE VÍKENDU ÚČASTNIT
Otevřeme potenciál hlasu
Živá hudba i koncert
Jóga na osvěžení i posílení
Meditace hlasem
Hra na etnické nástroje
Očista prostoru i sebe
MÍSTO, UBYTOVÁNÍ A STRAVA
Ekocentrum Loutí
Loutí 4, 252 08 Rabyně
22 - 24. 9. 2020
4000 Kč + ubytování + strava
- Zázemí máme v domě, který je klasicky vybavený koupelnou a toaletami.
- Spaní je možné na několika místech: omezený počet pokojů s postelemi za příplatek, ubytování ve venkovních chatkách, v meditárně na matraci nebo ve vlastním stanu.
- Zpívat budeme venku, v sále nebo obřadním týpí.
- Vařit výtečnou vegetariánskou a ajurvédskou kuchyni nám bude tým kuchaře Honzy Dlabala. Cena za stravu není zahrnuta, platí se na místě při registraci 300 Kč/den za plnou penzi.
Víkend pro vás připravují...

Dalibor Neuwirt
- Reference: 3000+ účastníků offline kurzů a dalších 5500+ online kurzů za posledních 5 let. Učil se od pěti světových mistrů hry na didgeridoo, tří světových špiček v oblasti alikvotního zpěvu a také českých operních pěvců, divadelníků a herců. Jeho současným učitelem a průvodcem je tuvinský domorodý zpěvák Alex Kuular.

Daniel Hron
- Reference: Vedl rétorický klubu Toastmaster v Olomouci po dva roky, učil stovky lidí v pěti zemích Evropy.
- Jedinečnost: Výtečná profesionální angličtina. Bezstresový přístup k výuce, spontánní kreativita a všestrannost, zkušenosti z tlumočení. Vše co učí, Ti vysvětlí i anglicky.

Petra Vašková

Zuzana Aditi Kramárová
- Jedinečnost: Více jak deset let zkušeností s lektorováním. Dlouholeté zkušenosti s muzikoterapií jak pro děti, tak dospělé. Zpívala s alikvótní skupinou Tashi Deley a ve sboru Apsora pod vedením Idy Kelarové. Zuzka si vyrábí své vlastní nástroje s kterými také pracuje: chřestidla ze skořápek oříšků a dešťové hole.
Můžete se těšit na tento program...
PROGRAM VÍKENDU - PÁTEK
17.00 - 18.00 | Příjezd účastníků, pohoda, čaj |
---|---|
18.30 - 19.30 | Večeře |
20.00 - 22.00 | Úvodní hudební rituál, seznámení a muzikoterapie |
PROGRAM VÍKENDU - SOBOTA
8:00 - 9:00 | Ranní hatha jóga |
---|---|
9.00 - 10.00 | Snídaně |
10:00 - 11:00 | Kreativní program se Zuzkou |
11:00 - 13:00 | Meditace hlasem a zpěvem a tichá meditace |
13:00 - 15:00 | Obědová pauza, volný program |
15:00 - 16:30 | Zpěv tibetských manter a alikvotních a hrdelních tónů |
16.30 - 18.00 | Hoola hoop & žonglování |
18:00 - 19:00 | Večeře |
20:00 - 22:00 | Volný program podle přání |
PROGRAM VÍKENDU - NEDĚLE
9.00 - 10.00 | Snídaně |
---|---|
10:00 - 11:00 | Čaj & ticho |
11:00 - 12:30 | Meditace zpěvem |
12:30 - 13.30 | Sdílení a reflexe |
13:30 - 14:00 | Oběd |
14:00 - ?? | Loučení, balení a odjezd |
Reference z prvního víkendu 2020
Co mi víkend přinesl? Radost z mého hlasu, prostor, a velmi se mi zlepšil můj Páv . A co by se dalo zlepšit? 🙂 Vůbec nic mě nenapadá.... ani teď.... a teď taky ne.... Ano, byla to zábava a krásný zážitek, když se zpívá ve skupině. A poprvé v životě jsem rozezněla správně hrdelní Kargyyru.
Víkend plný prazvláštních zvuků a souzvuků, které potěšily, pobavily, uvolnily i překvapily. Doporučuji Prostor super, materiálů spousta a ty taky super 🙂 Otevírali jsem a prohlubovali možnosti, které v hlase přirozeně máme. Snažili jsem slyšet sebe i druhé a dostat se společně do souznění.
Naprosto splněná očekávání. Potřebovala jsem se vyzpívat, a to se povedlo. Byl zde prostor jak pro učení nových technik, tak i pro meditaci a odpočinek. Kurz i nyní zaslané materiály jsou skvěle připraveny. Navíc Dalibor je velmi ochotný cokoliv doplnit, doposlat či dovysvětlit, takže nemám pocit zásadní absence čehokoliv. Ano - mám pocit, že nyní nutně potřebuju zpívat často (a silně). Víkend s vyváženým poměrem meditace, odpočinku a nauky nových technik zpěvu.
Co mi víkend dal? Určitě vhled do meditace hlasem, neprošel jsem kurzem mručení, takže vše kolem bylo pro mě nové. Baví mě Kargyraa (či jak se to píše), i když si pro jistotu mručím jen max pár minut denně. A potom hlavně sestava lidí, myslím, že polovina věcí, které jsem si z kurzu odnesl do běžného života vůbec nesouvisí se zpěvem a meditaci 🙂
Reference z posledního víkendu 2021
"Po hlasové stránce mi kurz přinesl praktický návod na pečlivě uspořádanou hlasovou rozcvičku, kterou ocení každý zpěvák, učitel či přednášejí před svým výkonem. Navíc na mě nadchlo originální paměťové cvičení, díky kterému jsem si sled jednotlivých cvičení dokonale zapamatovala. ""Rozcvičkový balíček"" teď nosím v hlavě všude s sebou a mohu ho v případě potřeby kdykoli a kdekoli použít. Jen to rozbalit! 🙂 Dále mi kurz poskytl prostor k relaxaci. Při delších hlasových meditacích byl pro mě prostor důležitý pro objevování hlasových možností, pocitů a nových rozměrů. Neméně byl příjemný volný prostor mimo program, kdy byl čas na vstřebání aktivit, společné sdílení a vaření nebo jen na prosté bytí, regeneraci a odpočinek. Po osobní stránce mi kurz přinesl spoustu inspirace skrze lidské příběhy, hlavně pokud jde o rozmanité způsoby, jak žít své sny." Ráda bych navštívila nějaký z dalších kurzů. Necítím však příliš ambici se zdokonalovat v hledání alikvót, spíš mě láká osvobozování hlasu. Fitko pro hlasivky. 😀 Hlasová rozcvička, prostor pro sdílení a meditaci, společné zpívání, pobyt v přírodě, pohodový čas.
Kurz mi ukázal, že člověk nevyužívá všechny schopnosti, které má. Že na ně průběhem života zapomíná, anebo si nenachází čas.Pomohl mi s rozpohybováním krčních vnitřních svalů a ukázal techniky jak s tím pracovat dál. A vlastně, že i zpěv je zábavná forma dýchání. Kurz byl veden ve velmi přátelské atmosféře s výborným jídlem a meditacemi. Učili jsme se jak správné dýchat. Různými technikami se rozezpívávat a otevírat své hrdlo, abychom si nepoškodily hlasivky. A Dali moc děkuji, jsi prima kluk a je s tebou velká legrace.
ČASTÉ DOTAZY
A co děti?
Nikdy jsem nezpíval a ani jsem nepracoval s hlasem. Je tento kurz pro mě?
CO VŠE ZÍSKÁTE?
-
Víkendové setkání a kurz Meditace hlasem s pestrým programem od pátku do neděle večer
-
Individuální zpětnou vazbu i možnost dotazů v průběhu celého víkendu.
- Čtyři lekce jógy na osvěžení po cestě, po ránu i na posílení těla
-
Celkem 15 hodin vedených lekcí otevírání hlasu, alikvotního a hrdelního zpěvu, muzikoterapie a meditace hlasem.
-
Zdarma ebook Návrat Mongolského krále s detailním popisem technik hrdelního zpěvu, jehož standartní cena je 300 Kč!
-
Vynikající ajurvédskou vegetariánskou kuchyni.
Máte 100% garanci
Pokud se kurz zruší důsledkem opatření, pošlu vám 100% zaplacených peněz zpět. Nic neriskujete.
