Dech & sexuální energie

Nauč se ovládat své tělo pomocí dechu. Rozvádět vědomě svou energie po těle, umět se dechem nabít i zklidnit a naučit se tantrické techniky bez ezoterických vlivů.

  • Na kurzu vám předám svůj jednoduchý a selský přístup k dýchání. Dám vám návody na to, jak rozvádět energii do vašeho těla, jak se dechem nabít i uvolnit, jak pracovat se záměrem. Stačí jen roztočit dechový koloběh.

K ČEMU TO JE

Ovládneš svou energii

Stačí jednoduchá dechová technika se zapojením pohybu rukou a pocítíš, jak se ti energie rozleje po celém těle. To se ti pak bude náramně hodit "do akce", aby se tvé vzrušení a rozkoš prodloužily a prohloubily.

Naučíš se 3 druhy dechu

Naučíme se vertikální dech podél páteře, dechový kruh (tzv. mikroorbit) a "Lorenze", nabíjející dech s pozitivním záměrem. Všechny jsou ideální k nashromáždění a probuzení sexuální energie.

Techniky do akce

To co se naučíme v rámci dýchání a uvolnění těla můžete využít k zlepšení a prohloubení vašich prožitků a samozřejmě, vědomého milování a sexu.

Rozvineš meditaci

Společně posílíme sval lidské mysli a vůle jednoduchými meditačními cvičeními. Ztišíme se a uvolníme. ​ Neexistuje nic jako "neumím meditovat". Na kurzu si vysvětlíme, co to meditace je a prostě ji budeme dělat. Nacvičíme to.

Vypěstujeme pozornost

Bdělost a pozornost a celkově vnímání toho, co se v nás děje, nám velice pomáhají při záměrné práci s naší energií. Když se osvěžíme a nashromáždíme větší množství energie, můžeme jit pak nasměřovat do toho, co je pro nás doopravdy důležité.

Domácí úkoly

Kurz samotný možná může být vzrušující, ale rozhodně nebude sexuální. Naučíme se pouze dechové techniky a sexuální praxe - ať jste single nebo v páru, bude za úkol. Na doma.

ČASTÉ OTÁZKY A SLOVO LEKTORA

Názvy technik mi nic neříkají, jak si to mám představit? Co budeme přesně dělat?

- naučíme se vědomě dýchat do různých částí těla (podbřišek, břicho, hrudník, podklíční kosti)
- budeme stát a během nádechu se narovnáme, během výdechu uvolníme
- naučíme se postupně dýchat „od pánve“ nahoru, tzn. přes ledviny, záda, hrudník až ke krku - tomu se říká vertikální dech, podél páteře
- až se to vše naučíme, budeme dělat série dýchání - například deset těchto nádechů rychle, pak si dáme dechovou zádrž a budeme sledovat, co se děje v těle

Proč je dech v tomhle směru důležitý?

- dech = energie a její proudění. Když ovládneme náš dech, přímo jím působíme na proudění energie v našem těle. (Například taoistická tradice i chi-kung berou dech a energii jako jedno a to samé.)
- Všichni známe větu „rozdýchal jsem to“. Dech v tomto případě nám pomůže se osvěžit, dobít baterky a doslova se namotivovat pro něco, co chceme v životě dokázat.
- Vědomá práce s dechem během jakékoli formy vzrušení anebo stimulace nám může pomoci nejenom zvětšit výdrž, ale celkově prohloubit prožitek a všechnu tu nasbíranou boží sexy energii v sobě nashromáždit… pak se budete cítit prostě super dobře a nabitě.

V čem všem to využiju?

- „dech místo kafe“ - když se potřebujete nakopnout a nechcete pít stimulanty
- když máte problém s nízkým tlakem, tyto dechniky ho mírně zvedají
- když chcete být lepší v posteli, mít větší výdrž a celkově prohloubit své prožitky
- jako způsob, jak se více můžete sblížit s vašim partnerem / partnerkou
- když se potřebujete namotivovat, pohnout z místa a konat, nevíte jak, a potřebujete na to energii

Nemusíte se stydět přijít.
Na kurzu budeme hlavně dýchat a cvičit práci s pozorností a „mindfulness“, tj. vnímavost našeho těla. Vše sexuální bude za domácí úkol.

Nebudu nikoho nutit držet se za ruce - anebo za srdce. Nebo snad koukat se do očí?
Toto se velice často děje na tantrických kurzech, které jsem navštívil a s kterými nesouzním...
Chci vám předat selským rozumem podané dechové techniky.
Každý budeme na kurzu sám za sebe a budeme trénovat v bezpečném prostředí. To znamená, že nebudu vytvářet situace, v kterých byste se mohli cítit nekomfortně, ale naopak, budu velice dbát na to, aby se každý cítil dobře. 
Pokud znáte tai-chi anebo chi-kung, můžu si tento kurz představit jako hodiny těchto disciplín.

Sexuální energie je energie v našem těle. Slovo sexuální používám proto, protože práci s ní záměrně používáme při milování nebo jakékoli formě vzrušování a je to nástroj, jak můžeme sexuální vjemy usměrnit a ušlechtit. Tím se zabývají tradice po celém světě (tantra, chi-kung, čínská medicína) - já sám například studuji taoistické pojetí.

REFERENCE

Díky za vaše pozitivní zpětné vazby!

Kurz byl úplně super, vyzkoušeli jsme si různé dechové techniky. Technika se zasetím semínka (přáním) se mi velmi líbila a věřím, že ji budu aplikovat i po skončení kurzu
Jitka Slámovámasérka
Co mi kurz přinesl? Vědomé dýchání. Rozcvičku a techniky jak dýchat spolu s tělem a být tady a teď. Daleko více, si uvědomuji, jak je dech důležitý. Po kurzu jsem vždy měla zbystřené smysly, bylo to krásné, víc jsem sledovala a vnímala svět okolo sebe, světla diod v mém bytě, odtékající vodu ve dřezu a když jsem si čistila zuby při otevřeném okně i hvězdy byly jasnější. Prohřívalo mi to tělo a zvědomilo mě to. Krásný zážitek.
Anna Buchtovábankéřka
Kurz byl skvělý, nevěděla jsem, co čekat, protože s kurzy dechu nemám žádné zkušenosti, ale byl to zajímavý zážitek, který vám ukáže úplně jiný pohled na dýchání. Byla jsem spokojená, líbil se mi otevřený přístup a kamarádská atmosféra ve skupině a to, že cvičení byla pojata vtipně a hravě 🙂
Jana Mášovástudentka
Kurz byl neuvěřitelně příjemný a nácvik dýchání u mě odstartoval změny, což je asi ten nejlepší výsledek :). Vřele doporučuji.
Eva Petrášoválektorka a ženská kněžka
Kurz splnil moje očekávání a ukázal mi cestu. Samotný každodenní nácvik dýchání je už jen na mně.
Michal TřískaIT

CO DOSTANU

  • 8, 16 nebo 24 lekcí zaměřených na praktické cvičení dechových technik, každá lekce má 90 minut čistého času.
  • Individuální zpětnou vazbu během kurzu i možnost dotazovat se v jeho průběhu.
  • Osobně vás budu krok po kroku vést a věnovat se vám v případě potřeby.
  • Zdarma ebook a příručka Dechu & sexuální energie s názvem Dvě vztyčené věže s obsahem technik a povídáním kolem, jejíž standartní cena je 200 Kč!
  • Slevu 500 Kč na videokurz Ovládni svůj hlas
  • 50% slevu na Overtone Analyzer, program na spektrální analýzu vašeho hlasu a dechu - to nejlepší pro rychlé učení správného bráničního dýchání 

Pusťte si záznam mého hodinového webináře na toto téma

PŘIHLASTE SE NA KURZ JEŠTĚ DNES

BRNO  pondělí 

Jaro: od 27. března do 2. června

Podzim: od 18. září do 16. listopadu

Zima: od 8. ledna do 4. března 2024

Expediční klubovna, Jezuitská 1, Brno

20.30 - 22:00

6900 Kč

*Pokud potřebujete z finančních důvodů slevu nebo platbu na splátky, je to možné. Stačí mi napsat.

**studenti u mě mají 50% slevu po zaslání ISIC nebo potvrzení o studiu na můj mail

PRAHA  středy

Jaro: od 29. března do 4. června

Podzim: od 20. září do 18. listopadu

Zima: od 10. ledna do 6. března 2024

Francouzská 4, Praha

20.30 - 22:00

6900 Kč