Kurz: alikvotní a mongolský hrdelní zpěv

* Pozvánka je točena pro můj videokurz alikvot s ukázkami mého zpěvu a nástrojů...

 • Dvouměsíční večerní kurz v Brně a Praze zaměřený na tradiční alikvotní a mongolský hrdelní zpěv, meditaci hlasem a muzikoterapii
 • Na kurzech se doprovázíme a zpíváme s léčivými etnickými nástroji (cistra, křišťálová mísa, didgeridoo a další) a učíme se tradiční styly khoomei, kargyraa a sygyt

Kurzem za 6 let prošlo přes 727 spokojených účastníků. Nejbližší termín je kurzu na je podzim, od září 2024.  Koukni, jak se naučili hrdelně zpívatco říkají o kurzu.

Na kurzu se naučíš...

Naučíš se hrdelní zpěv

Vždycky tě zajímal mongolský zpěv? Ukážeme si, jak na něj. Konečně budeš hrdelně zpívat se správnou technikou.

Hlas už nebude bolet

Naučím tě, co mají hlasivky rády. Vincentka, spánek a otevřený krk. A díky tibetskému mručení si rychle uvolníš namožený hlas.

Zklidníš se

Brániční dýchání je základ každé hodiny. Díky němu se naučíš rovně zpívat, zdravě se prodýcháš a uvolníš se...

3 různé základy zpěvu

Vycvičíme tři druhy zpěvu: klasicky evropský, tibetské mručení a mongolskou kargyyru. Každý z těchto vokálů můžeme použít jako podklad pro alikvotní zpěv.

Objevíš své alikvoty

Uslyšíš a rozeznáš alikvotní tóny ve svém hlase, ať už díky zesílení, ozvěně, podkladu anebo pomocí vizuálního zobrazení spektra tvého hlasu.

Meditace zpěvem

Naučíme se, jak bez problému zpívat tóny a mantry hodinu bez přestání. Společný zpěv nás krásně zrelaxuje.

CO O KURZU ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI

Kurz hodnotim kladně. Mohu doporučit i všem, co se bojí zpívat nebo si myslí, že zpívat neumí. Veškeré strachy a zabrany se rozpusti jako kostka ledu :-). Dalibor je skvělý lektor, mel dobře zorganizovanou napln kurzu jak po obsahove, tak i po prakticke strance. A navíc jsme si vsichni uzili prima legraci na cvicenich se svym dechem a hlasem. Měla jsem pocit, že jsem v divadle plnych herců 🙂
Lucie Grohmanováodborná pracovnice
Som nadšená a to nadšenie stále trvá. Vzala som si k srdcu doporučenie: cvičiť, cvičiť a cvičiť, a začínam si všímať u seba pokroky – a už sa teším na ďalší kurz! ​ Dalibor má úžasný ľudský prístup – ďakujem mu že mi pomohol nájsť môj hlas a aj ten alikvót. ​ Semestr. kurz mi ukazuje ďalší rozmer môjho hlasu.
Laura Ecsiovámalířka
Byl to úžasný a velmi inspirativní kurz! To, co jsem tam zažila, se mi ještě nikdy nepodařilo zažít. Dostala jsem se při lekci do hlubokého stavu meditace. Dal mi nezapomenutelný zážitek. Také se mě alikvótní dotkl až u srdce, určitě bych v budoucnu tuto techniku ráda rozvíjela.
Vendula Markovápodnikatelka
Hledala jsem výuku alikvotního zpěvu a první, co jsem našla, byl Dali. A můj dojem z něj? Uvolněnost a bezprostřednost, zapálení a radost z toho, co dělá - což se samozřejmě přenášelo i na ostatní. Je skvělé vidět člověka, který má otevřenou hlavu, umí kaučovat tak rozdílnou skvadru lidí s nadhledem a super nakažlivou pozitivní náladou. Mnemotechn. pomůcky představivosti byly pro mne perfektní, rychle jsem pochopila, co se po mě chce.
Květa Hurtákovápodnikatelka
Kurz byl výborný. Setkání s dalšími účastníky, společné zkoušení, společné zpívání - to je daleko vyšší úroveň učení, než si jako samouk zkoušet "Jak to ti Tuvimci dělají?". Kurz mne přesměroval k lepšímu názoru, že je užitečné cvičit dýchání, základní podoby alikvótního zpěvu - pro zdraví, pro radost. A samozřejmě pár dobrých rad, jak to dělat správně. ​ Lektor byl výborný. Velmi mi to vyhovovalo.
Milan Hornieckyvývojový pracovník
Velmi dobře udělaný kurz. Přišlo mi, že jsem se naučila a vyzkoušela za těch pár hodin dost věcí. Všechno bylo předáváno srozumitelně jednoduše a hlavně prakticky. Všechno jsme si zkoušeli. Přestávek bylo akorát. Osobně mě kurz nadchl. Neočekávala jsem nic. Na kurz jsem se přihlásila, protože jsem chtěla zažít zpěv z nějaké jiné stránky a to se mi splnilo.
Překvapilo mě, co je člověk schopen vytvořit jen tím, že otevře ústa, nebojí se a nechá vše plynout. Za mě se jedná o skvělý, zajímavý a příjemný kurz. ​
A Dalibor Neuwirt? Výborný lektor. Učí to, co jeho samotného naplňuje, znalost předává jasně, srozumitelně, jednoduše a zábavně. Umí si elegantním způsobem ztišit ty, kteří povídají, když jsou předávány informace. Dokáže navodit tak příjemnou atmosféru, že se člověk vůbec nestydí a navíc se člověk při jeho lekci zasměje.
Jana NachlingerováExecutive Assistant
Už se nestydím tolik jako před kurzem projevit se hlasem. Začala jsem se znovu ladit na zpěv, jako dítě jsem moc ráda zpívala. Oceňuji individuální zpětnou vazbu, co mám zlepšit, co mi jde. Sama jsem byla překvapená, že jsem schopná snadno vyloudit alikvotní tóny. Podpora od Tebe jako učitele byla fajn. Taky jsem se učila, že učit se dá s lehkostí a hravostí. A nebrat život zas tak vážně.
Radkalektorka
„Můj alikvotní zpěv funguje jako muzikoterapie k odbourávání stresu a to nejen ve skupině, ale i doma, když trénuju. Atmosféra při alikvotním zpěvu je povznášející. A co mě ještě kurz dal? Nejen, že mě rozezpíval, ale také rozmluvil. U mě velký výstup z komfortní zóny. Střihla jsem si základy i pokračování. “
Kamila N.

ČASTÉ DOTAZY

Můžu se kurzu účastnit i když neumím zpívat? Rád bych nějak začal.

Ano, určitě. Kurz je stavěný tak, aby vás v prvních třech lekcích seznámil se základy prácí s hlasem a dechovou oporou a abyste v tomto dostali od lektora i osobní zpětnou vazbu, na co se zaměřit. Divili byste se, ale to ocení nejen laici, ale i zpěváci. Každý má někde achillovu patu.

Už teď vím, že se jedné z lekci nezúčastním. Můžu ji vynechat? Navazují lekce na sebe?

Na požádání vám zašleme nahrávku z dané lekce nebo domácí úkoly a materiály, abyste o lekci nepřišli. První tři lekce se zaobírají základy a lekce čtyři až sedm na sebe tématicky navazují.

Mohu si nahradit lekci, když se na některou nedostavím?

Jedinou možností je nahradit si lekci v příštím semestru. Z důvodu vytíženosti lektorů a ceně pronájmu nejsme schopni dělat žádné lekce navíc. Pokud naopak zruší lekci lektor (z důvodu nemoci), celý kurz se prodlouží o jeden týden, aby byla lekce nahrazena.

Jaká je výhoda tohoto seriálu lekcí oproti kurzu na jeden večer?

Obrovská. Každotýdenní trénink vás ohromně posune! Přes 3 roky jsem pořádal pouze večerní kurzy a při opakovaném setkání s účastníky večerního kurzu jsem viděl jen slabý progres. Semestrální kurz to změnil: účastníci se rozvíjejí lekci od lekce a i díky mé individuální zpětné vazbě rostou před očima.

Pokud se chcete doopravdy něco naučit a změnit vaši práci s hlasem, tenhle kurz je pro vás nejlepší příležitost.

Začátečnické lekce a jejich obsah

 • Univerzální lekce, ukázky zpěvu a brániční dech.

 • Brániční balónek, základy zpěvu.

 • Zesílení hlasu: divadelních techniky a práce s rejstříky.

 • Základní alikvotní modulace UOAEI.

 • Mongolský hrdelní zpěv kargýra

 • Subharmonický zpěv (uvolňující tibetské mručení)

 • Věnování se řadě harmonických tónů a jejich fixace.

 • Další techniky na zesílení alikvot, práce s hrdlem.

 • Práce s kořenem jazykem při tvoření vysokých alikvot.

 • Zpěv s ozvěnou, na mikrofon a s hudební technikou.

Co přesně vás budu učit v první lekci krásně ukazuje tato pozvánka z roku 2018

Navazující lekce a jejich obsah

 • Opakování základů; pevný zvučný vokál.

 • Mongolské zpívání pod tlakem a "krční píst".

 • Fixace a zabarvení prvních tří alikvot.

 • Tibetské mručení a kargyyra znova a podrobně.

 • Kombinace hrdelních zpěvu a UOAEI.

 • Tibetské slova a mantry.

 • Nejostřejší a nejvyšší alikvoty a jak na ně.

 • Společná muzikoterapie a hudební wellness.

 • Rozbor jednolivých mongolských stylů zpěvu.

 • Další nástroje s bohatou škálou alikvot a hra na ně.

Mrkněte, jak jsem naučil zpívat jednotlivé účastníky kurzu...

LEKTOR

Dalibor Neuwirt

Hudebník, zpěvák a lektor
Hudbě se věnuje přes 14 let a vždy byla jeho zálibou i povoláním: koncertuje, vydává alba i lektoruje. Miluje a rád sdílí témata meditace, lucidního snění a pití čaje.
 • Reference: 3000 účastníků kurzů za posledních 5 let, přes 500 nadšených referencí. Učil se od světových mistrů hry na didgeridoo a alikvotního zpěvu a českých operních pěvců.
 • Jedinečnost: Koncentruje vědění a předává ho maximálně stručně a hravě, specializuje se na práci s barvou hlasu a pomůže vám ji zlepšit nejen s overtone analyzerem.

BRNO  úterky večer

PODZIM: 24. září - 12. listopadu

Nosreti, Křenová 52, Brno

18:30 začátečníci

20:00 navazující

Cena - čím dříve koupíte, tím levnější a to:

5000 Kč v červnu
5900 v červenci
6400 v srpnu
6900 v září
7900 říjen

PRAHA  čtvrtky večer

PODZIM: 26. září - 14. listopadu

Adaraya, Opletalova 25, Praha

18:30 začátečníci

20:00 navazující

Cena - čím dříve koupíte, tím levnější a to:

5000 Kč v červnu
5900 v červenci
6400 v srpnu
6900 v září
7900 říjen

Jednovečerní workshopy

Hrdelní zpěvy - tibetské mručení a kargýra

9. července 17.00 - 20:00

Khoomei

16. července 17.00 - 20.00

Nosreti, Křenová 52, Brno

750 Kč

*Pokud potřebujete z finančních důvodů slevu nebo platbu na splátky, je to možné. Stačí mi napsat.

**studenti u mě mají 50% slevu po zaslání ISIC nebo potvrzení o studiu na můj mail

CO VŠE ZÍSKÁTE?

 • Večerní kurz zaměřený na učení různých forem zpěvu a meditace hlasem, každá lekce trvá 1,5 hod.

 • Individuální zpětnou vazbu během kurzu i možnost dotazů v jeho průběhu.

 • V průběhu celého kurzu budete dostávat mailem materiály a tipy a rady na různorodá tématická cvičení.

 • Zdarma ebook Návrat Mongolského krále v hodnotě 300 Kč!

 • 50% sleva v hodnotě 25$ (536 Kč) na Overtone Analyzer , program na spektrální analýzu vašeho hlasu a zpěvu - to nejlepší pro rychlé učení alikvot.

 • Po každé lekci mailem dostanete materiály plné technik a tipy na šikovná cvičení.

Pokud se některé lekce nemůžete účastnit (nemoc, pracovní cesta) pošleme vám nahrávku lekce s úkoly anebo si danou lekci můžete nahradit v příštím běhu kurzu.