Otevření hlasu: kurz zpěvu a rétoriky

Semestrální kurz práce s hlasem, zpěvu a rétoriky v Brně, Praze i online, který probíhá od roku 2015. Kurzem již prošlo více jak 1500 spokojených účastníků...

Můžete chodit čistě na hodiny zpěvu a práce s hlasem nebo na lekce rétoriky, za zvýhodněnou cenu obojí. 

Co se naučíš na Rétorice?

UMĚNÍ MONOLOGU

Naučíme se, jak vystavět monolog, zlepšíme barvu i intonaci hlasu, zapracujeme na gestech, očním kontaktu i póze těla. A budeme to neustále opakovat, aby se ti to vštípilo.

NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE

Lekci od lekce budeme brousit formu tvého projevu. Teorie se bát nemusíš, spíše se strachuj, že na sobě budeš pořádně makat. A budeš mít ze sebe radost, výsledky uvidíš rychle.

Co se naučíš na práci s hlasem a zpěv?

TECHNIKA HLASU I ZPĚVU

Předám ti ty nejúčinnější praktické finty, jak otevřít hlas a zlepšit pěveckou techniku, které jsem posbíral za posledních 10 let od profesionálních operních zpěváků, herců a učitelů CVT metody.

HLASOVÁ CVIČENÍ

Hlasivky jsou sval a my se k nim budeme takto chovat: zahřejeme je rozcvičkou, posílíme je cvičeními, pak je řádně protáhneme falzetem a na závěr zrelaxujeme mručením.

PEVNÝ HLAS A DECHOVÁ OPORA

Vycvičíme brániční dýchání i dechovou oporu v podbřišku. Už se ti nebude klepat hlas. Ovládneš ho. Ukážu ti zajímavé techniky z fyzioterapie, díky kterým si dobře zvědomíš, jaké svaly pro pevný hlas potřebuješ a kde jsou.

Hodnocení účastníků kurzu

✨ Účastníci kurzu ve zpětné vazbě hodnotí kurz na 9,26 z deseti. 

Líp se mi dýchá 🙂 Tím, že jsme se učili pravidla monologu, mě to konečně přimělo připravit si prezentaci kojeneckých masáží a myslím, že bude o dost lepší, než by bývala byla bez kurzu 🙂 Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí o práci s hlasem, je to obor, ve kterém jsem úplný začátečník, tak to pro mně bylo hodně zajímavý. Při hlasové rozcvičce jsem si pěkně pohrála :), přesně v duchu toho, že jsem se rozhodla vnést do svého života víc lehkosti, radosti a hravosti! Na poslední lekci, kde jsme byly jen dvě, se mi líbilo, že jsem si mohla vyzkoušet, co mi jde a nejde, když se chci naučit zazpívat novou písničku, ráda bych se naučila lépe pracovat se svým hlasem tak, abych mohla bez problémů zazpívat obyčejné písničky, abych se naučila položit si tóny níž, když jsou na mně vysoko a tak dál...a tohle byl dobrý začátek. Poznala jsem někoho, kdo se živí tím, co ho baví a přistupuje k tomu radostně a tvořivě a to bylo velmi osvěžující 🙂 A taky jsem s údivem pozorovala, co všechno se dá "dělat" s hlasem a moc by mě bavilo to taky umět, takže to bylo zároveň velmi inspirativní:)
Alexandra K.lektorka, účastnice semestru 2019

případová studie

FRANTIŠEK: Od falešného zpěvu k povedenému muzikálovému klipu.

Jsem vděčný všem lidem za podporu, která mi umožnila splnit svůj sen k mému třicátému narozeninám. Zejména bych chtěl poděkovat Daliborovi za jeho hlasové koučování během příprav, cvičení a nahrávání této písničky. Však se podívejte sami, jak to dopadlo. Děkuji všem, že mi umožnili splnit mé sny!

Kurz byl moc fajn, učení jinak. Daleko příjemnější než hlasová cvičení, co znám ze sboru. Dal mi poznání, že v podstatě asi neexistuje slabý hlas – že se s tím vždycky asi dá něco dělat. ​ A Dalibor jako lektor? Je milý, vtipný, umí zaujmout a baví mě, jak pracuje s vlastním hlasem. Nádherná názorná „pomůcka“, ukázka, co všechno může udělat „jen“ pomocí hlasu z výrazu.
Jana Nikodýmováterapeutka

A referencí mám mnohem víc. Čti další zde...

Už se nestydím tolik jako před kurzem...

Už se nestydím tolik jako před kurzem projevit se hlasem. Začala jsem se znovu ladit na zpěv, jako dítě jsem moc ráda zpívala. Oceňuji individuální zpětnou vazbu, co mám zlepšit, co mi jde. Sama jsem byla překvapená, že jsem schopná snadno vyloudit alikvotní tóny. Podpora od Tebe jako učitele byla fajn. Taky jsem se učila, že učit se dá s lehkostí a hravostí. A nebrat život zas tak vážně. – Radka, 7. 6. 2019

Kurz mi přinesl uvolnění jak hlasové, tak čistě vnitřní a dal mi sílu zabývat se svým hlasem, což jsem 15 let po studiu prakticky nedělala.
– Pavla Waňkowská, 8. 4. 2021

Kurz mi ukázal, že člověk nevyužívá všechny schopnosti, které má. Že na ně průběhem života zapomíná, anebo si nenachází čas.Pomohl mi s rozpohybováním krčních vnitřních svalů a ukázal techniky jak s tím pracovat dál.A vlastně i že je zpěv zábavná forma dýchání.
– Věra Ketnerová, 15.10. 2019

Prijemny prozitek z vlastniho hlasu ( pro me vyjimecny zazitek), jiny uhel pohledu - netlacit ale prijimat - to melo presah i do osobniho zivota. Kurz mi dal taky pocit hravosti, tim mi vnesl vice radosti - kdyz platim u pokladny zkousim treba chlapaka, nekdy i domorodce:) dal mi pocit ze mohu tvorit, stejne jako tony tak i jine veci, hrat si, zkouset. A byl jsi pro mne inspiraci taky ty , jako lektor, clovek. Jednou jsi rekl, kdyz prezentujete budte svy. A to mi dalo pocit svobody, slyset to od tebe je super, protoze ty jsi svuj a je to skvele, moc me to bavilo a parkrat se mi stalo, ze kdyz jsem mela tremu, proste jsem si na tebe jen vzpomnela, jak jsi trochu 'trhly" a zaroven mas co rict a to je osvobozujici a dodava to odvahu.
Lenka Dobešová, 13. 7. 2019

Určitě zase jiný pohled na práci s hlasem při mluveném projevu i zpěvu. Dalibor díky svým velkým zkušenostem dokáže reálně předvést to co se učí, vysvětlení technik je založeno na naprosto reálném vysvětlení bez dalších mýtů a záhad. Vše na základě fyziologie člověka, reálné fyziky a cvičení se snadno zapamatovatelnými pomůckami. Samozřejmě je z Dalibora cítit mýtický rozměr jeho učení, ale nikomu ho nevnucuje a ve svém oboru je dle mého názoru určitě výborný. Jeho alikvótní zpěv je úžasný, slyšel jsem ho poprvé v životě. Po absolvování kurzu jsme si opět uvědomil své chyby a budu se na nich snažit zapracovat, aby byl můj hlasový projev hezčí a srozumitelnější. Dalibore Díky a třeba se ještě někdy někde potkáme.
Anonymní reference, 9. 6. 2019

naučila jsem se jak znít hlasitě a přitom šetřit svůj hlas, největší přínos bylo se naučit jak rozeznávat, kdy zním v hrudníku a kdy mluvím přes nos, techniky uvolňování hlasivek a hlasová rozcvička. bavila mně hravost 🙂
Lenka Baloušková, 12. 11. 2019

Klikni na zelené tlačítko a přihlaš se na celý večerní kurz

Na jaké lekce se můžeš těšit?

Rétorika, prezentace a mluvený projev

 1. Úvodní otevřená lekce, monolog a zpětná vazba, ukázka všeho s čím budem pracovat
 2. Stavba monologu (jak postavit řeč)
 3. Gesta
 4. Práce s tichem a oční kontakt
 5. Jak se natáčet, audio i video
 6. Intonace v řeči detailně
 7. Dikce a dynamika
 8. Práce s barvou hlasu
 9. Příprava vystoupení na absolvenstkém koncertě
 10. Zkouška a příprava na absolventský koncert

Zpěv, práce s hlasem, pěvecká technika

 1. Úvodní otevřená lekce, technika bráničního dechu, rezonancí a technika otevření hlasu
 2. Hlasová hygiena, SOVT technika, zjišťování hlasového rozsahu u každého účastníka
 3. Hlasová rozcvička detailně a proč ji dělat
 4. Hlasový fitness (90 min trénink hlasových cvičení)
 5. Práce s textem písně
 6. Expresivní a katarzní techniky zpěvu
 7. Lekce falzetu a hlavového tónu
 8. Jak zpívat čistě + intonační cvičení
 9. Shrnutí, nácvik písně na absolvák
 10. Zkouška a příprava na absolventský koncert

ČASTÉ DOTAZY

Nikdy jsem nezpíval(a) a ani jsem nepracoval(a) s hlasem. Je tento kurz pro mě?

Ano, určitě. Kurz je stavěný tak, aby tě v prvních třech lekcích seznámil se základy prací s hlasem a dechovou oporou. Dostaneš i od lektora osobní zpětnou vazbu, na co se zaměřit. Divili byste se, ale to ocení nejen laici, ale i zpěváci. Každý má někde achillovu patu.

Bojím se výstupu z komfortní zóny. Budu se muset předvádět před druhými?

Kurz je o tom, že vytvářím modelové situace, kde v bezpečném prostředí trénuješ veřejný projev nebo zpěv. Nikoho nenutím, aby se před druhými předváděl sám, pokud nechce. Záměrem je vytvořit cvičiště, kde trénuješ před lidma, které tolik neznáš, ale zároveň jsou na tom stejně jako ty, taky cvičí, takže je tam rovnocennost a vzájemná podpora. Co natrénuješ v kurzu, pak můžeš využít před kamerou, mikrofonem anebo na živých akcích.

Už teď vím, že se jedné lekce nezúčastním. Můžu vynechat? Navazují lekce na sebe?

Na požádání ti zašleme nahrávku z dané lekce nebo domácí úkoly a materiál, takže o lekci nepříjdeš. První tři lekce se zaobírají základy a lekce čtyři až sedm na sebe tématicky navazují.

Mohu si nahradit lekci, když se na některou nedostavím?

Jedinou možností je nahradit si lekci v příštím semestru. Z důvodu vytíženosti lektorů a ceně pronájmu nejsme schopni dělat žádné lekce navíc. Pokud naopak zruší lekci lektor (z důvodu nemoci), celý kurz se prodlouží o jeden týden, aby byla lekce nahrazena.

Jaká je výhoda tohoto seriálu lekcí oproti kurzu na jeden večer?

Obrovská. Každotýdenní trénink tě ohromně posune! Přes 3 roky jsem pořádal pouze večerní kurzy a při opakovaném setkání s účastníky večerního kurzu jsem viděl jen slabý progres. Semestrální kurz to změnil: účastníci se rozvíjejí lekci od lekce a i díky mé individuální zpětné vazbě rostou před očima.

Zvažuji investici, zda jít do celého kurzu. Rád zkusím úvodní lekci zdarma, to je fér nabídka, ale zajímá mě, co mi přinese celý kurz?

Obohatíš si paletu projevu, která ti pomůže se lépe prosadit, prodat anebo jen jednoduše působit na lidi lépe, příjemněji a více autenticky. Semestrální kurzy jsem začal dělat z pohnutky samotných účastníků: málokdo dokáže z jednoho setkání změnit své návyky, zlepšit svůj projev nebo zpěv. A právě tohle - trvalé změny návyků a schopností, pravidelné setkávání dělá a umožňuje. Proto ho dělám.

Pokud chcete doopravdy změnit své návyky a dostat svůj projev, hlas nebo zpěv trvale na vyšší úroveň, tenhle kurz je pro vás nejlepší příležitostí.

Jak vypadá náplň každé lekce?

HLASOVÁ ROZCVIČKA (30 minut)

První půlhodinku se uvolníme a zahřejeme jednoduchými hlasovými cvičeními v pohybu. Zároveň tím posílíme a procvičíme hlas.

CÍL SAMOTNÉ LEKCE (50 minut)

Soustředíme na se na konkrétní téma dané lekce. V rétorice procvičíme gesta nebo práci s tichem, ve zpěvu techniky otevření hlasu nebo hlasový fitness.

SDILENÍ (10 - 20 minut)

Navzájem si dáme prostor pro sdílení a konstruktivní zpětnou vazbu. Ve zpívací skupině většinou volně improvizujeme nebo zpíváme společně písničku.

Kurz pro vás povedu já...

Dalibor Neuwirt

Hudebník, zpěvák a lektor
Hudbě se věnuje přes 14 let a vždy byla jeho zálibou i povoláním: koncertuje, vydává alba i lektoruje. Miluje a rád sdílí témata meditace, lucidního snění a pití čaje.
 • Reference: 3000 účastníků kurzů za posledních 5 let, přes 500 nadšených referencí. Učil se od světových mistrů hry na didgeridoo a alikvotního zpěvu a českých operních pěvců.
 • Jedinečnost: Koncentruje vědění a předává ho maximálně stručně a hravě, specializuje se na práci s barvou hlasu a pomůže vám ji zlepšit nejen s overtone analyzerem.

Vyber si termín...

**studenti u mě mají 50% slevu s kódem STUDENT. Je však třeba zaslat potvrzení o studiu na můj mail. Slevy nelze kombinovat.

BRNO  pondělky

4. března - 22. dubna 2024

6. května - 24. června 2024

Skleněná louka, Kounicova 23, 2. patro naproti čajovně

*pozor! Místo se může změnit. Aktuální info o místě posílám vždy po vyplněné přihlášce mailem a smskou.

17:30 - 19:00 = práce s hlasem a zpěv

19.00 - 20:30 = mluvený projev a rétorika

8900 Kč za jeden termín
13 350 Kč za oba termíny

PRAHA  středy

6. března - 24. dubna 2024

8. května - 26. června 2024

Opletalova 25, Praha

*pozor! Místo se může změnit. Aktuální info o místě posílám vždy po vyplněné přihlášce mailem a smskou.

17:30 - 19:00 = práce s hlasem a zpěv

19.00 - 20:30 = mluvený projev a rétorika

8900 Kč za jeden termín
13 350 Kč za oba termíny

ONLINE  neděle

10. března - 28. dubna 2024

5. května - 23. června 2024

online přes Zoom

18:00 - 19:30 = zpěv

19:30 - 21:00 = mluvený projev a rétorika

5900 Kč za jeden termín
8850 Kč za zpěv i rétoriku

* Z etických důvodů nabízím lidem v nouzi individuální slevu nebo platbu na splátky. Ozvěte se mi: napište anebo zavolejte a domluvíme se.

Klikni na zelené tlačítko a přihlaš se na celý večerní kurz

Co dostaneš, když si zaplatíš celý semestrální kurz?

 • Semestrální kurz, 8 lekcí po 90 minutách + 2 lekce navíc (zkoušky), pokud něco společně nacvičíme a vystoupíme na absolventském koncertě, který bude po skončení kurzu.
 • Zážitek z toho, jak zní plně rozezpívané tělo. Bezpečný prostor, kde se můžeš plně projevit a odbourat své bloky ze zpěvu a projevu. Posílíš své sebevědomí a zlepšíš efektivitu komunikace.
 • Aktivní whatsapp skupinu, kde každý týden plníte úkol a dostáváte ode mě individuální zpětnou vazbu, na co se zaměřit a co zlepšit. Navíc vidíte, na čem makaj ostatní a to vás motivuje. Tahle práce nese krásné ovoce!
 • Skripta ke kurzu s popisem všech probraných technik  + úkoly jak pro začátečníky, středně pokročilé, tak zkušené.
 • Odkazy na další užitečná videa a učitele související s probranými tématy (YouTube, weby atd.).

Pokud se některé lekce nemůžeš účastnit (nemoc, pracovní cesta) pošlu ti nahrávku lekce s úkoly anebo si danou lekci můžeš nahradit v příštím běhu kurzu.