Přihlaš se na  OTEVŘENÍ HLASU

Živý dvouměsíční kurz v Brně, Olomouci a Praze zaměřený na práci s hlasem a zpěv nebo mluvený projev včetně rétoriky.

* Ucelený kurz začíná 13. září v Brně a Olomouci a 15. září v Praze a končí koncem října. Pokud se chcete přidat i po začátku kurzu, stále můžete. Chybějící obsah lekcí vám dopošlu v nahrávkách a studijních materiálech, abyste náplň dohnali. 

Tenhle kurz tě naučí nové návyky, které tě změní k lepšímu...

 • Sebevědomější sebeprezentace
 • Díky nových technikám si obohatíš paletu svého projevu, což ti přímo pomůže se lépe prosadit a prodat se 
 • Na lidi kolem sebe budeš působit lépe, příjemněji a více autenticky 
 • Zlepšíš intonaci a barvu svého hlasu
 • Zvýšíš sílu a výdrž svých hlasivek. Naučíš se Hlasový fitness.
 • Bude se ti mluvit a zpívat mnohem lépe, svobodně a volněji. Po skončení kurzu zvládneš mluvit nebo zpívat klidně celý den.
 • Zvědomíš si své přirozené silné stránky, dary a talenty, na kterých budeš stavět a opírat se o ně
 • A stejně tak si projasníš i své slabé stránky a to, jak na nich efektivně pracovat a celkově si na ně dávat pozor
 • Pomocí zpětné vazby se budeš zlepšovat lekce od lekce a stávat se lepší verzí sebe sama

Co se naučíš na termínu pro mluvený projev?

UMĚNÍ MONOLOGU

Naučíme se, jak vystavět monolog, zlepšíme barvu i intonaci hlasu, zapracujeme na gestech, očním kontaktu i póze těla. A budeme to neustále opakovat, aby se vám to vštípilo.

NEBERBÁLNÍ KOMUNIKACE

Lekci od lekce budeme brousit formu vašeho projevu. Teorie se bát nemusíte, spíše se strachujte, že na sobě budete pořádně makat. A budete mít ze sebe radost, výsledky uvidíte rychle.

Pevný hlas a dech

Vycvičíme brániční dýchání i dechovou oporu v podbřišku. Už se ti nebude klepat hlas. Ovládneš ho.

Co se naučíš na termínu pro zpěv?

TECHNIKA ZPĚVU

Předám vám ty nejúčinnější praktické finty, jak otevřít hlas a zlepšit pěveckou techniku, které jsem posbíral za posledních 10 let od profesionálních operních zpěváků, herců a učitelů CVT metody.

HLASOVÝ FITNESS I RELAX

Hlasivky jsou sval a my se k nim budeme takto chovat: zahřejeme je rozcvičkou, posílíme je cvičeními, pak je řádně protáhneme falzetem a na závěr zrelaxujeme mručením.

PEVNÝ HLAS A DECHOVÁ OPORA

Vycvičíme brániční dýchání i dechovou oporu v podbřišku. Už se ti nebude klepat hlas. Ovládneš ho. Ukážu vám zajímavé techniky z fyzioterapie, díky kterým si dobře zvědomíte, jaké svaly pro pevný hlas potřebujete a kde jsou.

ČASTÉ DOTAZY

Nikdy jsem nezpíval a ani jsem nepracoval s hlasem. Je tento kurz pro mě?

Ano, určitě. Kurz je stavěný tak, aby vás v prvních třech lekcích seznámil se základy prácí s hlasem a dechovou oporou a abyste v tomto dostali od lektora i osobní zpětnou vazbu, na co se zaměřit. Divili byste se, ale to ocení nejen laici, ale i zpěváci. Každý má někde achillovu patu.

Bojím se výstupu z komfortní zóny. Budu se muset předvádět před druhými?

Kurz je o tom, že vytvářím modelové situace, kde v bezpečném prostředí trénuješ veřejný projev nebo zpěv. Nikoho nenutím, aby se před druhými předváděl sám, pokud nechce. Záměrem je vytvořit cvičiště, kde trénuješ před lidma, které tolik neznáš, ale zároveň jsou na tom stejně jako ty, taky cvičí, takže je tam rovnocennost a vzájemná podpora. Co natrénuješ v kurzu, pak můžeš využít před kamerou, mikrofonem anebo na živých akcích.

Už teď vím, že se jedné lekce nezúčastním. Můžu vynechat? Navazují lekce na sebe?

Na požádání vám zašleme nahrávku z dané lekce nebo domácí úkoly a materiály, abyste o lekci nepřišli. První tři lekce se zaobírají základy a lekce čtyři až sedm na sebe tématicky navazují.

Mohu si nahradit lekci, když se na některou nedostavím?

Jedinou možností je nahradit si lekci v příštím semestru. Z důvodu vytíženosti lektorů a ceně pronájmu nejsme schopni dělat žádné lekce navíc. Pokud naopak zruší lekci lektor (z důvodu nemoci), celý kurz se prodlouží o jeden týden, aby byla lekce nahrazena.

Jaká je výhoda tohoto seriálu lekcí oproti kurzu na jeden večer?

Obrovská. Každotýdenní trénink vás ohromně posune! Přes 3 roky jsem pořádal pouze večerní kurzy a při opakovaném setkání s účastníky večerního kurzu jsem viděl jen slabý progres. Semestrální kurz to změnil: účastníci se rozvíjejí lekci od lekce a i díky mé individuální zpětné vazbě rostou před očima.

Co tvoje kurzy, korona a současné omezení vlády?

Kurzy byly, jsou a budou. Když je situace špatná a restrikce znemožňují konání kurzu, kurz pozastavuji a pak ho hned zase rozjíždím, jen co je to možné. Kurzy většinou probíhají ve skupince do šesti lidí, vyjímečně do desíti. Například v letošním podzimu 2020 dostali účastníci kurzu pět lekcí z osmi, zbylé tři si vyberou během jara 2021.

Zvažuji investici, zda jít do celého kurzu. Rád zkusím úvodní lekci zdarma, to je fér nabídka, ale zajímá mě, co mi přinese celý kurz?

Obohatíte si paletu projevu, která vám pomůže se lépe prosadit, prodat se anebo jen jednoduše působit na lidi lépe, příjemněji a více autenticky. Semestrální kurzy jsem začal dělat z pohnutky samotných účastníků: málokdo dokáže z jednoho setkání změnit své návyky, zlepšit svůj projev nebo zpěv. A právě tohle - trvalé změny návyků a schopností, pravidelné setkávání dělá a umožňuje. Proto ho dělám.

Pokud chcete doopravdy změnit své návyky a dostat svůj projev nebo zpěv trvale na vyšší úroveň, tenhle kurz je pro vás nejlepší příležitost.

Jak vypadá náplň každé lekce?

HLASOVÁ ROZCVIČKA (30 minut)

První půlhodinku se uvolníme a zahřejeme jednoduchými hlasovými cvičeními v pohybu. Zároveň tím posílíme a procvičíme hlas.

CÍL SAMOTNÉ LEKCE (50 minut)

Soustředíme na se na konkrétní téma dané lekce. V rétorice procvičíme gesta nebo práci s tichem, ve zpěvu techniky otevření hlasu nebo hlasový fitness.

SDILENÍ (10 - 20 minut)

Navzájem si dáme prostor pro sdílení a konstruktivní zpětnou vazbu. Ve zpívací skupině většinou volně improvizujeme nebo zpíváme společně písničku.

LEKTOŘI

Dalibor Neuwirt

Hudebník, zpěvák a lektor
Hudbě se věnuje přes 14 let a vždy byla jeho zálibou i povoláním: koncertuje, vydává alba i lektoruje. Miluje a rád sdílí témata meditace, lucidního snění a pití čaje.
 • Reference: 3000 účastníků kurzů za posledních 5 let, přes 500 nadšených referencí. Učil se od světových mistrů hry na didgeridoo a alikvotního zpěvu a českých operních pěvců.
 • Jedinečnost: Koncentruje vědění a předává ho maximálně stručně a hravě, specializuje se na práci s barvou hlasu a pomůže vám ji zlepšit nejen s overtone analyzerem

Dalibor vede kurzy v Brně a jednou za 14 dní v Praze.

Daniel Hron

překladatel, lektor, muzikoterapeut
Za posledních 5 let přešel z překladů a výuky jazyků čistě na pole hlasu a hudby transformující lidské vědomí. Je zamilován do hudby přírodních národů a umí hlasem napodobit zvuk hromu.
 • Reference: Vedl rétorický klubu Toastmaster v Olomouci po dva roky, učil stovky lidí v pěti zemích Evropy.
 • Jedinečnost: bezstresový přístup k výuce, všestrannost, zkušenosti z tlumočení. Vše co učí, Ti vysvětlí i anglicky.

Dan vede kurzy v Olomouci a jednou za 14 dní v Praze.

Co dostaneš, když si zaplatíš celý dvouměsíční kurz?

 • Dvouměsíční kurz, 8 lekcí po 90 minutách, celkem tedy 12 hodin čistého času lekcí
 • Zážitek z toho, jak zní plně rozezpívané tělo. Bezpečný prostor, kde se můžeš plně projevit a odbourat své bloky ze zpěvu a projevu. Posílíš své sebevědomí a zlepšíš efektivitu komunikace.
 • ZDARMA Videokurz Hlasová hygiena: jak pečovat o hlas a nepřijít o něj v hodnotě 800 Kč
 • ZDARMA Jasný tréninkový plán na 2 měsíce
 • ZDARMA Checkbox - zaškrtávací seznam, odšrtávej si, co dělat a nedělat

Pokud se některé lekce nemůžete účastnit (nemoc, pracovní cesta) pošlu vám nahrávku lekce s úkoly anebo si danou lekci můžete nahradit v příštím běhu kurzu.

CO ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI KURZU

Mé kurzy navštívilo přes 3000 účastníků.
Od drtivé většiny mám pozitivní referenci.

Reference účastníků z roku 2018

Baví mě zpívat a mám pocit, že mi kurz opravdu pomohl otevřít hlas. Dali je úžasný lektor kurz mě moc bavil a hrozně rychle utekl. Každý den se snažím aspoň chvilku cvičit podle jeho pokynů.
Jáchym Šímaherec a student divadla
Kurz byl moc fajn, učení jinak. Daleko příjemnější než hlasová cvičení, co znám ze sboru. Dal mi poznání, že v podstatě asi neexistuje slabý hlas – že se s tím vždycky asi dá něco dělat. ​ A Dalibor jako lektor? Je milý, vtipný, umí zaujmout a baví mě, jak pracuje s vlastním hlasem. Nádherná názorná „pomůcka“, ukázka, co všechno může udělat „jen“ pomocí hlasu z výrazu.
Jana Nikodýmováterapeutka

Jana už neztrácí hlas po školení

Líp se mi dýchá 🙂 Tím, že jsme se učili pravidla monologu, mě to konečně přimělo připravit si prezentaci kojeneckých masáží a myslím, že bude o dost lepší, než by bývala byla bez kurzu 🙂 Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí o práci s hlasem, je to obor, ve kterém jsem úplný začátečník, tak to pro mně bylo hodně zajímavý. Při hlasové rozcvičce jsem si pěkně pohrála :), přesně v duchu toho, že jsem se rozhodla vnést do svého života víc lehkosti, radosti a hravosti! Na poslední lekci, kde jsme byly jen dvě, se mi líbilo, že jsem si mohla vyzkoušet, co mi jde a nejde, když se chci naučit zazpívat novou písničku, ráda bych se naučila lépe pracovat se svým hlasem tak, abych mohla bez problémů zazpívat obyčejné písničky, abych se naučila položit si tóny níž, když jsou na mně vysoko a tak dál...a tohle byl dobrý začátek. Poznala jsem někoho, kdo se živí tím, co ho baví a přistupuje k tomu radostně a tvořivě a to bylo velmi osvěžující 🙂 A taky jsem s údivem pozorovala, co všechno se dá "dělat" s hlasem a moc by mě bavilo to taky umět, takže to bylo zároveň velmi inspirativní:)
Alexandra K.lektorka, účastnice semestru 2019

Přihlaš se na dvouměsíční kurz anebo vyzkoušej úvodní lekci zdarma

BRNO  pondělí a úterý

Podzim: od 13. září do 25. října

BuranTeatr, Kounicova 20, Brno

Pondělky - LEKCE ZPĚVU

18:30 - 20:00

Úterky - LEKCE RÉTORIKY

18:30 - 20:00

4 000 Kč za jeden termín

6000 Kč za oba termíny

PRAHA  středy

Podzimní: od 15. září do 27. října

Danavia, Francouzská 4, Praha

17:00 - 18:30 = zpěv

18:30 - 20:00 = mluvený projev a rétorika

4 000 Kč

6000 Kč za oba termíny

OLOMOUC pondělí 

Podzim: od 13. září do 25. října

Centrum inspirace, Dolní náměstí 25/40, Olomouc

Pondělky 

18:00 - 19.20 RÉTORIKA

19.20 - 20.30 ZPĚV

4 000 Kč za jeden termín

6000 Kč za oba termíny

* Ucelený kurz začíná 13. září v Brně a Olomouci a 15. září v Praze a končí koncem října. Pokud se chcete přidat i po začátku kurzu, můžete. Dopošlu vám chybějící obsah lekcí v materiálech a videích na dostudování.