Otevření hlasu

nejbližší termín je 27. června v Bratislavě, další je na podzim od konce září

 • Živý večerní kurz v Brně a Praze zaměřený na práci s hlasem ve dvou variantách: zaměřený čistě na zpěv nebo mluvený projev včetně rétoriky.
 • Rétorika, gesta, mluvený projev, prezentace a sebevědomí
 • Zpěv, intonace a barva hlasu, hlasový rozsah, pěvecké techniky, falzet, hlavový tón & hrudní rezonance

Tenhle kurz tě naučí nové návyky, které tě změní k lepšímu...

 • Zvědomíš si své přirozené silné stránky, dary a talenty, na kterých budeš stavět a opírat se o ně
 • A stejně tak si projasníš i své slabé stránky a to, jak na nich efektivně pracovat a celkově si na ně dávat pozor
 • Pomocí zpětné vazby se budeš zlepšovat lekce od lekce a stávat se lepší verzí sebe sama

Rétorika a mluvený projev

 • Sebevědomější sebeprezentace
 • Díky nových technikám si obohatíš paletu svého projevu, což ti přímo pomůže se lépe prosadit a prodat se 
 • Na lidi kolem sebe budeš působit lépe, příjemněji a více autenticky 

Zpěv

 • Zlepšíš intonaci a barvu svého hlasu
 • Zvýšíš sílu a výdrž svých hlasivek. Naučíš se Hlasový fitness.
 • Bude se ti mluvit a zpívat mnohem lépe, svobodně a volněji. Po skončení kurzu zvládneš mluvit nebo zpívat klidně celý den.

Co se naučíš na Rétorice?

UMĚNÍ MONOLOGU

Naučíme se, jak vystavět monolog, zlepšíme barvu i intonaci hlasu, zapracujeme na gestech, očním kontaktu i póze těla. A budeme to neustále opakovat, aby se ti to vštípilo.

NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE

Lekci od lekce budeme brousit formu tvého projevu. Teorie se bát nemusíš, spíše se strachuj, že na sobě budeš pořádně makat. A budeš mít ze sebe radost, výsledky uvidíš rychle.

Pevný hlas a dech

Vycvičíme brániční dýchání i dechovou oporu v podbřišku. Už se ti nebude klepat hlas. Ovládneš ho.

Co se naučíš na Zpěvu?

TECHNIKA ZPĚVU

Předám ti ty nejúčinnější praktické finty, jak otevřít hlas a zlepšit pěveckou techniku, které jsem posbíral za posledních 10 let od profesionálních operních zpěváků, herců a učitelů CVT metody.

HLASOVÝ FITNESS I RELAX

Hlasivky jsou sval a my se k nim budeme takto chovat: zahřejeme je rozcvičkou, posílíme je cvičeními, pak je řádně protáhneme falzetem a na závěr zrelaxujeme mručením.

PEVNÝ HLAS A DECHOVÁ OPORA

Vycvičíme brániční dýchání i dechovou oporu v podbřišku. Už se ti nebude klepat hlas. Ovládneš ho. Ukážu ti zajímavé techniky z fyzioterapie, díky kterým si dobře zvědomíš, jaké svaly pro pevný hlas potřebuješ a kde jsou.

ČASTÉ DOTAZY

Nikdy jsem nezpíval(a) a ani jsem nepracoval(a) s hlasem. Je tento kurz pro mě?

Ano, určitě. Kurz je stavěný tak, aby tě v prvních třech lekcích seznámil se základy prací s hlasem a dechovou oporou. Dostaneš i od lektora osobní zpětnou vazbu, na co se zaměřit. Divili byste se, ale to ocení nejen laici, ale i zpěváci. Každý má někde achillovu patu.

Bojím se výstupu z komfortní zóny. Budu se muset předvádět před druhými?

Kurz je o tom, že vytvářím modelové situace, kde v bezpečném prostředí trénuješ veřejný projev nebo zpěv. Nikoho nenutím, aby se před druhými předváděl sám, pokud nechce. Záměrem je vytvořit cvičiště, kde trénuješ před lidma, které tolik neznáš, ale zároveň jsou na tom stejně jako ty, taky cvičí, takže je tam rovnocennost a vzájemná podpora. Co natrénuješ v kurzu, pak můžeš využít před kamerou, mikrofonem anebo na živých akcích.

Už teď vím, že se jedné lekce nezúčastním. Můžu vynechat? Navazují lekce na sebe?

Na požádání ti zašleme nahrávku z dané lekce nebo domácí úkoly a materiál, takže o lekci nepříjdeš. První tři lekce se zaobírají základy a lekce čtyři až sedm na sebe tématicky navazují.

Mohu si nahradit lekci, když se na některou nedostavím?

Jedinou možností je nahradit si lekci v příštím semestru. Z důvodu vytíženosti lektorů a ceně pronájmu nejsme schopni dělat žádné lekce navíc. Pokud naopak zruší lekci lektor (z důvodu nemoci), celý kurz se prodlouží o jeden týden, aby byla lekce nahrazena.

Jaká je výhoda tohoto seriálu lekcí oproti kurzu na jeden večer?

Obrovská. Každotýdenní trénink tě ohromně posune! Přes 3 roky jsem pořádal pouze večerní kurzy a při opakovaném setkání s účastníky večerního kurzu jsem viděl jen slabý progres. Semestrální kurz to změnil: účastníci se rozvíjejí lekci od lekce a i díky mé individuální zpětné vazbě rostou před očima.

Co tvoje kurzy, korona a současné omezení vlády?

Kurzy byly, jsou a budou. Když je situace špatná a restrikce znemožňují konání kurzu, kurz pozastavuji a pak ho hned zase rozjíždím, jen co je to možné. Kurzy většinou probíhají ve skupince do šesti lidí, vyjímečně do desíti. Například v letošním podzimu 2020 dostali účastníci kurzu pět lekcí z osmi, zbylé tři si vyberou během jara 2021.

Zvažuji investici, zda jít do celého kurzu. Rád zkusím úvodní lekci zdarma, to je fér nabídka, ale zajímá mě, co mi přinese celý kurz?

Obohatíš si paletu projevu, která ti pomůže se lépe prosadit, prodat anebo jen jednoduše působit na lidi lépe, příjemněji a více autenticky. Semestrální kurzy jsem začal dělat z pohnutky samotných účastníků: málokdo dokáže z jednoho setkání změnit své návyky, zlepšit svůj projev nebo zpěv. A právě tohle - trvalé změny návyků a schopností, pravidelné setkávání dělá a umožňuje. Proto ho dělám.

Pokud chcete doopravdy změnit své návyky a dostat svůj projev nebo zpěv trvale na vyšší úroveň, tenhle kurz je pro vás nejlepší příležitost.

Jak vypadá náplň každé lekce?

HLASOVÁ ROZCVIČKA (30 minut)

První půlhodinku se uvolníme a zahřejeme jednoduchými hlasovými cvičeními v pohybu. Zároveň tím posílíme a procvičíme hlas.

CÍL SAMOTNÉ LEKCE (50 minut)

Soustředíme na se na konkrétní téma dané lekce. V rétorice procvičíme gesta nebo práci s tichem, ve zpěvu techniky otevření hlasu nebo hlasový fitness.

SDILENÍ (10 - 20 minut)

Navzájem si dáme prostor pro sdílení a konstruktivní zpětnou vazbu. Ve zpívací skupině většinou volně improvizujeme nebo zpíváme společně písničku.

Něco o mně...

Dalibor Neuwirt

Hudebník, zpěvák a lektor
Hudbě se věnuje přes 14 let a vždy byla jeho zálibou i povoláním: koncertuje, vydává alba i lektoruje. Miluje a rád sdílí témata meditace, lucidního snění a pití čaje.
 • Reference: 3000 účastníků kurzů za posledních 5 let, přes 500 nadšených referencí. Učil se od světových mistrů hry na didgeridoo a alikvotního zpěvu a českých operních pěvců.
 • Jedinečnost: Koncentruje vědění a předává ho maximálně stručně a hravě, specializuje se na práci s barvou hlasu a pomůže vám ji zlepšit nejen s overtone analyzerem

REFERENCE

0
Lidí prošlo mými online programy zdarma za poslední rok
0
Účastníků mých offline kurzů za posledních 6 let
0
Roků se věnuji hudbě
0
vydaných hudebních alb
Říkali jsme si, že zkusíme posunout zas někam naše vokály a backvokály, tak jsme zkusili kontaktovat Dalibora a dneska po první session jsme se dozvěděli rovnou co děláme blbě, jak neudržíme ten vokál čistě – a proč, jak si otevřít krk a určitě budem pokračovat. Jsme z toho nadšený!
Travis O'Neill & Vojta Kalinazpěvácí, kapela Pipes & Pints
Lekci alikvotního a hrdelního zpěvu jsem si užil moc, protože to pro mě byla taková první ochutnávka tohodle speciálního zpěvu, o kterém jsem netušil, že se mi může někdy odkrýt. Takže jsem moc rád, že jsem dojel a že jsem to zažil. Plus mě velmi zaujaly ty mongolské a tibetské techniky. Určitě to budu zkoušet a budu se těšit, že třeba zas něco vymyslíme, že zase naučím něco nového a posunuto o kousek dál, protože je to pro mě fakt nový svět, který se mi během těch pár hodin naší lekce otevřel a zjišťuji, jak je široký, velký a že by mě moc bavilo ho objevit hlouběji.
Václav "Voxel" Lebedačeský folk-popový zpěvák a písničkář
Dali mě učil hlasové a dechové techniky, které mohu využít při mluvení před lidmi a hlavně při nahrávání meditačních nahrávek. Začala jsem cvičit bránici a do svého hlasu přidala i práci s dechem. Rychle se mi od lidí dostalo nadšených ohlasů na můj hlas při meditacích, na nahrávky se moc těší. Změny se projevily i v běžném kontaktu a při terapii s klienty. Je to, jako bych měla hlas zkrátka láskyplnější 🙏
Alžběta Protivanskápsychoterapeutka a lektorka
Dalibore, děkuji Ti za možnost přijít na Tvou hodinu zpěvu v Brně. Šla jsem tam se záměrem Tě poznat při práci. Myslela jsem si, že tam budu pár hodin jen sedět na židli a pozorovat okolí. Jenže Tys mne vtáhl do hry. Já se nebránila, sedla jsem si na polštářek, pak i chvíli ležela na podložce. Sice jsem se vnitřně chvíli ošívala a děkovala si, že už nejsem v byznys šatech jako odpoledne. Pak jsem si to začala užívat, i když to bylo pro mne hodně náročné, jak vůbec nemám hudební sluch. Poddala jsme se okamžiku, otvírala hrdlo, pokoušela se slyšet různé tóny. Cítila jsme se být součástí skupiny kolem. To nejlepší přišlo po skončení. Došlo mi, že jsem si u Tebe nádherně po celém dni odpočinula. Celé 2 hodiny byly fantastická hlasová mindfulness. Plně jsem se soustředila na to, co mám dělat s hrdlem, co mam slyšet, všechny smysly se mi aktivovaly, žádné rušivé myšlenky neměly šanci. Hlava byla čistá a já měla radost, že jsem si užila svůj výlet mimo mou komfortní zónu. Děkuji Ti za to!
Lenka MrázováLeadership mentor
Dalibor? Nekompromisní božan! Jeho srdečnost a přímočarost všechny přítomné neustále překvapovala a obměkčovala. Bylo to jak potkat se s duchovním mistrem. Všechny dokázal zklidnit, rozesmát – a co je nejdůležitější – zodpovědět jakékoliv otázky. Vč. těch osobních 🙂 Během tří hodin jsem se dokázal skvěle napumpovat i vyklidnit. Dalibor kurz rozdělil do tří témat, kterým jsme se postupně věnovali a které s námi prošel jak zenová víla meditační zahrádkou. Všechno krásně plynulo, já se dozvěděl jak protáhnout bránici i jak posadit hlas (téměř jako Karel Gott :)) a užil si příjemný večer. Byl to můj první kurz zaměřený na dech/hlas a koho potkám, tomu ho doporučím všemi deseti. Top strop 🙂 Díky!
Jindřich Chytráček
Dalibor mi ukázal, že můj hlas není tak slabý jak jsem si myslel. Cítím se teď mnohem uvolněněji. Vím jak má můj hlas znít a jak ho ze sebe dostat. Takže buď zním dobře a mám radost. Nebo to pošteluju, zním dobře a zase mám radost. Úžasná byla přátelská atmosféra! Navzájem jsme si dali prostor a pozornost abychom mohli shodit nepříjemné pocity z mluvení před celou skupinou.
Jan Heimerdivadelník
Dalibor dokáže velmi dobře a laskavě podpořit váš potenciál. Můžete se vedle něj cítit bezpečně a uvolněně a to je velmi důležité pro překonání strachu ze zpěvu a autentického projevu vůbec. Lekce s ním jsou zábavné a zároveň velmi přínosné. Je to profesionál, který ví, co umí a co může nabídnout. A je toho opravdu hodně. Jeho soukromé lekce mě velmi posunují a mohu jej ze srdce doporučit.
Jana RosaLektorka a kněžka, pruvodkynezeny.cz
S Daliborem jsem se již setkal v minulosti jako posluchač s hudebníkem, v roli lektora si uchovává svou tvořivost a napojení. Daří se mu vytvářet laskavou, přátelskou atmosféru během společného času. Formou vyprávění, hry a zejména prožitku na vlastní kůži (tělo) dokáže sdílet své zkušenosti a dovednosti. Kurz má jasnou a přehlednou strukturu, kterou Dalibor mistrně doplňuje dalšími cvičeními, podle potřeb účastníků. Já jsem na kurz přišel s očekáváním prožitku radosti hravosti, které se mi zrovna během dlouhodobé nemoci nedostávalo. Odnesl jsem si daleko víc. Uvolnění a rozeznění svého hlasu, zkontaktování se svojí bránicí a středem těla, díky snadným a hravým dechovým cvičením. Výsledně celkové uvolnění. No a jako bonus pro mě, prožitý návod, jak rozvíjet zpívání alikvótních tónů.
Martin ŠperlSystémový inženýr

Co dostaneš, když si zaplatíš celý dvouměsíční kurz?

 • Dvouměsíční kurz, 8 lekcí po 90 minutách, celkem tedy 12 hodin čistého času lekcí
 • Zážitek z toho, jak zní plně rozezpívané tělo. Bezpečný prostor, kde se můžeš plně projevit a odbourat své bloky ze zpěvu a projevu. Posílíš své sebevědomí a zlepšíš efektivitu komunikace.
 • ZDARMA Videokurz Hlasová hygiena: jak pečovat o hlas a nepřijít o něj v hodnotě 800 Kč
 • ZDARMA Jasný tréninkový plán na 2 měsíce
 • ZDARMA Checkbox - zaškrtávací seznam, odšrtávej si, co dělat a nedělat

Pokud se některé lekce nemůžeš účastnit (nemoc, pracovní cesta) pošlu ti nahrávku lekce s úkoly anebo si danou lekci můžeš nahradit v příštím běhu kurzu.

CO ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI TOHOTO KURZU

Mé kurzy navštívilo přes 3000 účastníků.
Od drtivé většiny mám pozitivní referenci.

Reference účastníků z roku 2018

Baví mě zpívat a mám pocit, že mi kurz opravdu pomohl otevřít hlas. Dali je úžasný lektor kurz mě moc bavil a hrozně rychle utekl. Každý den se snažím aspoň chvilku cvičit podle jeho pokynů.
Jáchym Šímaherec a student divadla
Kurz byl moc fajn, učení jinak. Daleko příjemnější než hlasová cvičení, co znám ze sboru. Dal mi poznání, že v podstatě asi neexistuje slabý hlas – že se s tím vždycky asi dá něco dělat. ​ A Dalibor jako lektor? Je milý, vtipný, umí zaujmout a baví mě, jak pracuje s vlastním hlasem. Nádherná názorná „pomůcka“, ukázka, co všechno může udělat „jen“ pomocí hlasu z výrazu.
Jana Nikodýmováterapeutka

Reakce účastníků z prvního kurzu v roce 2017 v Brně

Líp se mi dýchá 🙂 Tím, že jsme se učili pravidla monologu, mě to konečně přimělo připravit si prezentaci kojeneckých masáží a myslím, že bude o dost lepší, než by bývala byla bez kurzu 🙂 Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí o práci s hlasem, je to obor, ve kterém jsem úplný začátečník, tak to pro mně bylo hodně zajímavý. Při hlasové rozcvičce jsem si pěkně pohrála :), přesně v duchu toho, že jsem se rozhodla vnést do svého života víc lehkosti, radosti a hravosti! Na poslední lekci, kde jsme byly jen dvě, se mi líbilo, že jsem si mohla vyzkoušet, co mi jde a nejde, když se chci naučit zazpívat novou písničku, ráda bych se naučila lépe pracovat se svým hlasem tak, abych mohla bez problémů zazpívat obyčejné písničky, abych se naučila položit si tóny níž, když jsou na mně vysoko a tak dál...a tohle byl dobrý začátek. Poznala jsem někoho, kdo se živí tím, co ho baví a přistupuje k tomu radostně a tvořivě a to bylo velmi osvěžující 🙂 A taky jsem s údivem pozorovala, co všechno se dá "dělat" s hlasem a moc by mě bavilo to taky umět, takže to bylo zároveň velmi inspirativní:)
Alexandra K.lektorka, účastnice semestru 2019

Podívej na termíny a přihlas se

BRATISLAVA  jednorázově

středa 29. června večer

17:30 - 20:30

V zahradách, centrum Bratislava, přesné místo posílám mailem

33 eur / 815 Kč

PRAHA  středy

Jaro: od 27. dubna do 22. června

Podzim: od 14. září do 26. října

Danavia, Francouzská 4, Praha

17:00 - 18:30 = zpěv

18:30 - 20:00 = mluvený projev a rétorika

Středy od 17:00 - LEKCE ZPĚVU

Středy od 18:30 - RÉTORIKA

4 900 Kč za jeden termín

7350 Kč za oba termíny

BRNO  pondělí / úterý

Jarní běh: od 2. května do 20. června

Podzim: od 12. září do 31. října

Expediční klubovna, Jezuitská 1, Brno

18:30 - 20:00

Pondělky - LEKCE ZPĚVU

Úterky - LEKCE RÉTORIKY

4 900 Kč za jeden termín

7350 Kč za oba termíny

Klikni na tlačítko a přihlaš se na celý dvouměsíční kurz