Kurz pro každého, kdo se rád rozvíjí, posouvá se dál a zbavuje se bloků, které ho omezují, aby se mohl plně a autenticky vyjadřovat.

Otevření hlasu: zpěv a rétorika

Kurz Otevření hlasu pomáhá lidem, kteří na sobě rádi pracují, plně ovládnout svůj hlas, vystoupit ze své komfortní zóny a naučit se s jistotou zpívat nebo přednášet před druhými. 

Kurz probíhá v bezpečném prostředí, má terapeutický přesah a pomáhá odstranit a přepsat naše mentální blokátory.

Osmitýdenní kurz probíhá v Brně, Praze i online od roku 2015. Nejbližší termín je na podzim, od konce září 2024. Kurzem již prošlo více jak 1500 spokojených účastníků... 

Proč se lidi hlásí do tohoto kurzu?

Tyhle odpovědi mi napsali sami účastníci, proč do celého kurzu jdou. Možná se v některém z bodů taky najdeš? 

 • učení se nových věcí, chuť se rozvíjet
 • rozšíření hlasového rozsahu a zlepšení barvy hlasu
 • artikulace, lepší srozumitelnost a silnější hlas
 • potřebuju to v práci, kde mluvím a prezentuju
 • chci umět zpívat a překonat svůj strach / stud
 • správná technika zpěvu a otevření svého hlasu
 • výstup z komfortní zóny
 • lépe pracovat s hlasem a znát jeho možnosti
 • hlubší setkání se sebou a svými schopnostmi
 • chci umět všechno! (hrát na nástroj, zpívat různými styly, nahrávat se, naučit se s mikrofonem atd.)
 • nejsem spoko se svým hlasem
 • mám slabý / nečistý hlas
 • nestačí mi dech, nedýchám správně
 • bojím se hlasově projevit před ostatními
 • můj projev není bezchybný, mám negativní feedback
 • stydím se zpívat / mluvit na veřejnosti
 • někdy mi hlas přeskočí, nevyzpívám, co chci
 • po nemoci / operaci mi hlas slábne a má rezervy
 • nedomykavost hlasivek
 • únava hlasu kvůli práci s dětmi
 • neschopnost se autenticky projevit, když chci

Co se naučíš na Rétorice?

UMĚNÍ MONOLOGU

Naučíme se, jak vystavět monolog, zlepšíme barvu i intonaci hlasu, zapracujeme na gestech, očním kontaktu i póze těla. A budeme to neustále opakovat, aby se ti to vštípilo.

NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE

Lekci od lekce budeme brousit formu tvého projevu. Teorie se bát nemusíš, spíše se strachuj, že na sobě budeš pořádně makat. A budeš mít ze sebe radost, výsledky uvidíš rychle.

Co se naučíš na práci s hlasem a zpěv?

TECHNIKA HLASU I ZPĚVU

Předám ti ty nejúčinnější praktické finty, jak otevřít hlas a zlepšit pěveckou techniku, které jsem posbíral za posledních 10 let od profesionálních operních zpěváků, herců a učitelů CVT metody.

HLASOVÁ CVIČENÍ

Hlasivky jsou sval a my se k nim budeme takto chovat: zahřejeme je rozcvičkou, posílíme je cvičeními, pak je řádně protáhneme falzetem a na závěr zrelaxujeme mručením.

PEVNÝ HLAS A DECHOVÁ OPORA

Vycvičíme brániční dýchání i dechovou oporu v podbřišku. Už se ti nebude klepat hlas. Ovládneš ho. Ukážu ti zajímavé techniky z fyzioterapie, díky kterým si dobře zvědomíš, jaké svaly pro pevný hlas potřebuješ a kde jsou.

Kurz pro vás povedu já...

Dalibor Neuwirt

Hudebník, zpěvák a lektor
Hudbě se věnuje přes 14 let a vždy byla jeho zálibou i povoláním: koncertuje, vydává alba i lektoruje. Miluje a rád sdílí témata meditace, lucidního snění a pití čaje.
 • Reference: 3000 účastníků kurzů za posledních 5 let, přes 500 nadšených referencí. Učil se od světových mistrů hry na didgeridoo a alikvotního zpěvu a českých operních pěvců.
 • Jedinečnost: Koncentruje vědění a předává ho maximálně stručně a hravě, specializuje se na práci s barvou hlasu a pomůže vám ji zlepšit nejen s overtone analyzerem.

Co říkají účastníci kurzu?

✨ Účastníci kurzu ve zpětné vazbě hodnotí kurz na 9,26 z deseti. 

Líp se mi dýchá 🙂 Tím, že jsme se učili pravidla monologu, mě to konečně přimělo připravit si prezentaci kojeneckých masáží a myslím, že bude o dost lepší, než by bývala byla bez kurzu 🙂 Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí o práci s hlasem, je to obor, ve kterém jsem úplný začátečník, tak to pro mně bylo hodně zajímavý. Při hlasové rozcvičce jsem si pěkně pohrála :), přesně v duchu toho, že jsem se rozhodla vnést do svého života víc lehkosti, radosti a hravosti! Na poslední lekci, kde jsme byly jen dvě, se mi líbilo, že jsem si mohla vyzkoušet, co mi jde a nejde, když se chci naučit zazpívat novou písničku, ráda bych se naučila lépe pracovat se svým hlasem tak, abych mohla bez problémů zazpívat obyčejné písničky, abych se naučila položit si tóny níž, když jsou na mně vysoko a tak dál...a tohle byl dobrý začátek. Poznala jsem někoho, kdo se živí tím, co ho baví a přistupuje k tomu radostně a tvořivě a to bylo velmi osvěžující 🙂 A taky jsem s údivem pozorovala, co všechno se dá "dělat" s hlasem a moc by mě bavilo to taky umět, takže to bylo zároveň velmi inspirativní:)
Alexandra K.lektorka, účastnice semestru 2019
Kurz byl moc fajn, učení jinak. Daleko příjemnější než hlasová cvičení, co znám ze sboru. Dal mi poznání, že v podstatě asi neexistuje slabý hlas – že se s tím vždycky asi dá něco dělat. ​ A Dalibor jako lektor? Je milý, vtipný, umí zaujmout a baví mě, jak pracuje s vlastním hlasem. Nádherná názorná „pomůcka“, ukázka, co všechno může udělat „jen“ pomocí hlasu z výrazu.
Jana Nikodýmováterapeutka
Včera jsem měla 2.lekci zpěvu u Dalibor Neuwirt a musím říct, že je to machr 👏🔝✌️. Navíc, je typ Don Quijote a má v tom systém. Já si třeba celý život myslela, že neumím zpívat a ono ejhle, rozsah mám skoro 3 oktávy a měla bych zpívat výš. Proto, když se přizpůsobuji většině (klasika), mi to nejde. Hip hip hurá ✌️✨️. Jak jste na tom vy? Jinak Dalibor se pohybuje na trase Brno - Praha, tak se mu klidne ozvěte. Dělá i individuálky. ​

A Dalibor jako lektor? Je milý, vtipný, umí zaujmout a baví mě, jak pracuje s vlastním hlasem. Nádherná názorná „pomůcka“, ukázka, co všechno může udělat „jen“ pomocí hlasu z výrazu.
Lucie Ailazlaté investice & autorka projektu socion.cz
Když jsem se hlásila na kurz k Dalimu, moje myšlenky byly - ty vole, co blbneš
- moc peněz
- nemáš hlídání
- nevydžíš u toho
- neumíš to
- bahahaha ty seš trapná
- další kurz
- nebude ti to k ničemu
- nemáš na to čas
- bahahaha budeš chodi zpívat hahaaa

A tak podobně. Kdo to znáte, tak doufám, že se vám taky daří posunovat se pres zvědavost do laskavosti ❤️
Naštěstí jsem tyhle kydy umlčela a šla za voláním divočiny 😀 Úvodní hodina, (na kterou jsem málem nedorazila, uf) byla faaaajn, bylo mi sice všelijak, ale v tom davu se to ztratilo. Hlavně to bylo jedno, šla jsem stejně prozkoumat, jak na mě bude působit lektor 😂 No a dneska jsme za půlkou kurzů (jasný, nakonec jsem se přidala rovnou na oba 😂) a euforie je slabý slovo.

Miluju.

Posun po každý lekci. Po každý. Vždycky se o něco zlepším, objevím něco novýho a pak to piluju…
Rozcvičku dělám snd každý den, a vždycky mě to vystřelí do mega dobrý nálady ❤️❤️❤️
Vím, co dělat, aby si hlas odpočinul, zlepšuju projev, překonávám sama sebe, ale baby steps a safe prostředí… Navíc… hele to je taková sranda… mám vždycky nasmáno na 10 let života, prostě to chceš 😂💃
No a závěr asi taky nebude… 😂 Anebo jo: Prostě jděte taky na kurz k Hlasový kouč a hudebník Dalibor Neuwirt, má teď akci na kurzy, takže best ceny a best péče ❤️
Vendy Vodičkovámasérka

A referencí mám mnohem víc. Čti další zde...

Už se nestydím tolik jako před kurzem...

Už se nestydím tolik jako před kurzem projevit se hlasem. Začala jsem se znovu ladit na zpěv, jako dítě jsem moc ráda zpívala. Oceňuji individuální zpětnou vazbu, co mám zlepšit, co mi jde. Sama jsem byla překvapená, že jsem schopná snadno vyloudit alikvotní tóny. Podpora od Tebe jako učitele byla fajn. Taky jsem se učila, že učit se dá s lehkostí a hravostí. A nebrat život zas tak vážně. – Radka, 7. 6. 2019

Kurz mi přinesl uvolnění jak hlasové, tak čistě vnitřní a dal mi sílu zabývat se svým hlasem, což jsem 15 let po studiu prakticky nedělala.
– Pavla Waňkowská, 8. 4. 2021

Kurz mi ukázal, že člověk nevyužívá všechny schopnosti, které má. Že na ně průběhem života zapomíná, anebo si nenachází čas.Pomohl mi s rozpohybováním krčních vnitřních svalů a ukázal techniky jak s tím pracovat dál.A vlastně i že je zpěv zábavná forma dýchání.
– Věra Ketnerová, 15.10. 2019

Prijemny prozitek z vlastniho hlasu ( pro me vyjimecny zazitek), jiny uhel pohledu - netlacit ale prijimat - to melo presah i do osobniho zivota. Kurz mi dal taky pocit hravosti, tim mi vnesl vice radosti - kdyz platim u pokladny zkousim treba chlapaka, nekdy i domorodce:) dal mi pocit ze mohu tvorit, stejne jako tony tak i jine veci, hrat si, zkouset. A byl jsi pro mne inspiraci taky ty , jako lektor, clovek. Jednou jsi rekl, kdyz prezentujete budte svy. A to mi dalo pocit svobody, slyset to od tebe je super, protoze ty jsi svuj a je to skvele, moc me to bavilo a parkrat se mi stalo, ze kdyz jsem mela tremu, proste jsem si na tebe jen vzpomnela, jak jsi trochu 'trhly" a zaroven mas co rict a to je osvobozujici a dodava to odvahu.
Lenka Dobešová, 13. 7. 2019

Určitě zase jiný pohled na práci s hlasem při mluveném projevu i zpěvu. Dalibor díky svým velkým zkušenostem dokáže reálně předvést to co se učí, vysvětlení technik je založeno na naprosto reálném vysvětlení bez dalších mýtů a záhad. Vše na základě fyziologie člověka, reálné fyziky a cvičení se snadno zapamatovatelnými pomůckami. Samozřejmě je z Dalibora cítit mýtický rozměr jeho učení, ale nikomu ho nevnucuje a ve svém oboru je dle mého názoru určitě výborný. Jeho alikvótní zpěv je úžasný, slyšel jsem ho poprvé v životě. Po absolvování kurzu jsme si opět uvědomil své chyby a budu se na nich snažit zapracovat, aby byl můj hlasový projev hezčí a srozumitelnější. Dalibore Díky a třeba se ještě někdy někde potkáme.
Anonymní reference, 9. 6. 2019

naučila jsem se jak znít hlasitě a přitom šetřit svůj hlas, největší přínos bylo se naučit jak rozeznávat, kdy zním v hrudníku a kdy mluvím přes nos, techniky uvolňování hlasivek a hlasová rozcvička. bavila mně hravost 🙂
Lenka Baloušková, 12. 11. 2019

Přidej se na osmitýdenní cestu za lepším hlasem a zpěvem...

Rétorika, prezentace a mluvený projev

 1. Úvodní otevřená lekce, monolog a zpětná vazba, ukázka všeho s čím budem pracovat
 2. Stavba monologu (jak postavit řeč)
 3. Gesta
 4. Práce s tichem a oční kontakt
 5. Jak se natáčet, audio i video
 6. Intonace v řeči detailně
 7. Dikce a dynamika
 8. Práce s barvou hlasu

Zpěv, práce s hlasem, pěvecká technika

 1. Úvodní otevřená lekce, technika bráničního dechu, rezonancí a technika otevření hlasu
 2. Jak zpívat čistě + intonační cvičení
 3. SOVT technika a práce s hlasovým rozsahem
 4. Hlasová rozcvička detailně a proč ji dělat
 5. Hlasový fitness (90 min trénink hlasových cvičení)
 6. Práce s textem písně
 7. Expresivní a katarzní techniky zpěvu
 8. Lekce falzetu a hlavového tónu

Připravil jsem ti kreativní balíček, který ti pomůže udržet zdravý hlas a zapamatovat správnou techniku. A nebudeš ani muset namáhat mozek, protože budeš mít po ruce mé taháky!

 • Po zakoupení kurzu získáš okamžitý přístup k online skriptům, které jsem osobně připravil pro tento kurz.
 • Každá lekce je doplněna souhrnem na papíře obsahujícím klíčové body a úkoly, které jsme společně probrali.

Ale to není vše! Abys mohl posunout své učení na další úroveň, připravil jsem také:

 • Vlastní taháky na rozcvičku a rezonance. Tyto taháky jsou výjimečné tím, že jsem je osobně vytvořil a maloval, což jim dodává osobní a autentický dotek. Těš se na taháky jako hlasová rozcvička, tréninkový plán, 10 tipů pro zdravý hlas anebo pěvecké techniky a finty.
 • Abych ti pomohl šetrně a zdravě trénovat tvůj hlas, obdržíš také bambusová brčka, která jsou součástí SOVT techniky.

Abych se postaral o naši planetu, jak papír, tak brčka jsou vyrobeny z 100% recyklovaných materiálů. Podpora ekologie je pro mě důležitá a jsem hrdý, že mohu nabídnout tyto ekologicky šetrné materiály pro tvé učení. 🌱

Dárek č. 2: Rychlejší progres s podpůrnou skupinou v hodnotě 2.500,- Kč

Podpůrná skupiny s vedením a zpětnou vazbou ti pomůže urychlit a usnadnit tvé učení a progres!

 

8 týdnů, 8 úkolů, 8 zpětných vazeb...

Společně dosáhneme tvého cíle rychleji! Vedle našich pravidelných setkání ti poskytnu podporu i mimo kurz prostřednictvím skupiny na WhatsAppu. Tato aktivní komunita ti pomůže překonat lenost a demotivaci tím, že budeme společně sdílet úkoly a poskytovat si pravidelnou zpětnou vazbu. S mým vedením a podporou se můžeš spolehnout na zkrácení své cesty k cíli. Za pouhé dva měsíce uvidíš opravdový rozdíl! Mnozí lidé dosáhli úplné změny a skvělých výsledků právě díky tomuto přístupu. Společně to zvládneme!

Dárek č. 3: Balíček videokurzů Objev svůj ideální hlas v hodnotě 5068,- Kč

Balíček tří videokurzů:

Objev svůj ideální hlas.

Prvním důležitým videokurzem je Zlepšení barvy a intonace tvého hlasu. Pomůžu ti objevit a rozvinout různé techniky, které ti umožní lépe ovládat svůj hlas a dodat mu potřebnou barvu a dynamiku.

Dále ti předám kurz Zaručené tipy proti ztrátě a únavě hlasu, kde se naučíš, jak předejít ztrátě hlasu a únavě hlasivkového aparátu. Tyto osvědčené metody a cvičení jsou klíčové pro udržení tvého hlasu zdravého a vitálního, což je obzvláště důležité v profesním i osobním životě.

Do třetice ještě získáš také přístup k videokurzu na Overtone Analyzer, profesionálnímu nástroji pro analýzu tvého hlasu. Tento software ti umožní lépe porozumět struktuře tvého hlasu a identifikovat oblasti, na kterých můžeš ještě pracovat.

Dárek č. 4: Balíček mých BEST OF knížek v hodnotě 990,- Kč

Dobře se u čtení pobavíš a ještě se něco nového dozvíš!

Trilogii pán dechmenů jsem sepsal už v roce 2014 a vydal v roce 2015 inspirovaný trilogií e-booků od Otta Bohuše. U čtení se fakt dobře pobavíš a nasměješ a zároveň něco naučíš! V trilogii najdete tyto tři ébůčky:

 1. Společenstvo bránice (dech & hlas)
 2. Dvě vztyčené věže (dech & sexuální energie)
 3. Návrat mongolského krále (alikvotní a hrdelní zpěv)

K tomu navíc ještě nedokončená kniha Zplna hrdla, kterou jsem sepsal během časů korony. Kniha se k vydání zatím nedostala, ale je dostupná v PDF textové verzi.

Klikni na zelené tlačítko a přihlaš se na celý osmitýdenní kurz

Vyber si termín...

* Z etických důvodů nabízím lidem v nouzi individuální slevu nebo platbu na splátky. Ozvěte se mi, napište anebo zavolejte a domluvíme se. **studenti u mě mají 50% slevu s kódem STUDENT. Je však třeba zaslat potvrzení o studiu na můj mail. Slevy nelze kombinovat.

BRNO  každé pondělí

PODZIM: 23. září - 11. listopadu

COWO Brno, moravské náměstí 4, Brno

*pozor! Místo se může změnit. Aktuální info o místě posílám vždy po vyplněné přihlášce mailem a smskou.

17:30 - 19:00 = práce s hlasem a zpěv

19.00 - 20:30 = mluvený projev a rétorika

5000 Kč za zpěv / +2000 Kč navíc za rétoriku

Cena se zvedá každý měsícem takto:
Červenec 5900 Kč
Srpen 6400 Kč
Září 6900 Kč
Říjen 7900 Kč

PRAHA  každou středu

PODZIM: 25. září - 13. listopadu

Adaraya, Opletalova 25, Praha (naproti hl. n.)

*pozor! Místo se může změnit. Aktuální info o místě posílám vždy po vyplněné přihlášce mailem a smskou.

17:30 - 19:00 = práce s hlasem a zpěv

19.00 - 20:30 = mluvený projev a rétorika

5000 Kč za zpěv / +2000 Kč navíc za rétoriku

Cena se zvedá každý měsícem takto:
Červenec 5900 Kč
Srpen 6400 Kč
Září 6900 Kč
Říjen 7900 Kč

ONLINE  každou neděli

PODZIM: 29. září - 19. listopadu

online přes Zoom

18:00 - 19:30 = zpěv

19:30 - 21:00 = mluvený projev a rétorika

3900 Kč za zpěv / 5900 Kč za rétoriku

Cena se zvedá každý měsícem takto:
Červenec 4900 Kč
Srpen 5400 Kč
Září 5900 Kč
Říjen 6900 Kč

Klikni na zelené tlačítko a přihlaš se na celý večerní kurz

SHRNUTÍ: co vše dostaneš v rámci kurzu i s bonusy zdarma

 • Samotný kurz dle výběru (8, 16 nebo 24 týdnů) v Brně, Praze nebo on-line s lekcí 90 min každý týden
 • (ZDARMA) Skripta ke kurzu s popisem všech probraných technik a tipy na úkoly a další studium (500 Kč)
 • (ZDARMA) Podpůrná whatsapp skupina na 2 měsíce s úkoly na každý týden s průběžnou zpětnou vazbou ode mě. Zrychlí váš progres, pomůže vám překonat lenost či demotivaci, a udrží vás v tématu a intenzivní práci na sobě. (2500 Kč)
 • (ZDARMA) 3 videokurzy pro trénink, připomenutí a prohloubení technik - Zlepšení barvy a intonace hlasu (2888 Kč), Zaručené tipy proti ztrátě a únavě hlasu (1190 Kč) a Overtone Analyzer (990 Kč)
 • (ZDARMA) Balíček Knížek (v PDF) pro hlubší studium: Z plna hrdla, Společenstvo bránice, Dvě vztyčené věže a Návrat Mongolského krále pro hlubší studium témat (990 Kč)

ČASTÉ DOTAZY

‚‚Chci se přidat, ale nemám na to dost času, po večerech uspávám děti anebo pracuju...’’

‚‚Chci se přidat, ale nemám na to dost času, po večerech uspávám děti anebo pracuju...’’ Pokud na nějakou lekci nemůžeš dojít, můžeš si ji vždycky nahradit v příštím semestru anebo ti udělám nahrávku z lekce a pošlu ti ji, takže ji můžeš zkouknout kdykoliv. Navíc s tebou budu v kontaktu přes whatsapp, takže se můžeš vždycky na cokoliv doptat a dostat úkol, na který ti dám zpětnou vazbu. Takže o nic nepřijdeš. Celý kurz má celkem osm týdnů a můžete ti dost pomoci se sebeprojevením se a prodáním sebe sama v případě rétoriky, v případě zpěvu tě zas naučím spoustu fintovních technik a zábavných rozcviček, které můžeš použít i na své děti - abys je zabavil(a) nebo uklidnil(a). Je to navíc efektivnější a levnější varianta, než chodit na soukromé lekce, protože dostaneš celkem 12 hodin čistého času lekcí na práci s hlasem, hlasovou hygienu a další témata kurzu. Na většinu lekce zpěvu se můžeš navíc přidat i se svýma dětma, několik účastnic to takhle už dělalo a jejich děti buď fascinovaně koukaly anebo se rovnou přidávaly. Vždycky minimálně polovinu lekce děláme hlasové cvičení a rozcvičky do kterých se děti můžou přidat. 

‚‚Chci se přidat, ale řeším peníze...’’

Chceš se ještě přidat na placený dvouměsíční večerní kurz, ale řešíš peníze? Několik z vás mi psalo, že si to nemůžou dovolit, ale moc rádo by na kurz chtělo. Našli jsme tohle řešení - nabídl jsem slevu, splátky nebo kombinaci obojího. Tak pokud máš zájem, ale řešíš finance, napiš mi a něco ti vymyslíme na míru 🙂 klidně fakt speciálního. 

Nikdy jsem nezpíval(a) a ani jsem nepracoval(a) s hlasem. Je tento kurz pro mě?

Ano, určitě. Kurz je stavěný tak, aby tě v prvních třech lekcích seznámil se základy prací s hlasem a dechovou oporou. Dostaneš i od lektora osobní zpětnou vazbu, na co se zaměřit. Divili byste se, ale to ocení nejen laici, ale i zpěváci. Každý má někde achillovu patu.

Bojím se výstupu z komfortní zóny. Budu se muset předvádět před druhými?

Kurz je o tom, že vytvářím modelové situace, kde v bezpečném prostředí trénuješ veřejný projev nebo zpěv. Nikoho nenutím, aby se před druhými předváděl sám, pokud nechce. Záměrem je vytvořit cvičiště, kde trénuješ před lidma, které tolik neznáš, ale zároveň jsou na tom stejně jako ty, taky cvičí, takže je tam rovnocennost a vzájemná podpora. Co natrénuješ v kurzu, pak můžeš využít před kamerou, mikrofonem anebo na živých akcích.

Už teď vím, že se jedné lekce nezúčastním. Můžu vynechat? Navazují lekce na sebe?

Na požádání ti zašleme nahrávku z dané lekce nebo domácí úkoly a materiál, takže o lekci nepříjdeš. První tři lekce se zaobírají základy a lekce čtyři až sedm na sebe tématicky navazují.

Mohu si nahradit lekci, když se na některou nedostavím?

Ano, v následujícím běhu kurzu..

Jaká je výhoda tohoto seriálu lekcí oproti kurzu na jeden večer?

Obrovská. Každotýdenní trénink tě ohromně posune! Přes 3 roky jsem pořádal pouze večerní kurzy a při opakovaném setkání s účastníky večerního kurzu jsem viděl jen slabý progres. Semestrální kurz to změnil: účastníci se rozvíjejí lekci od lekce a i díky mé individuální zpětné vazbě rostou před očima.

Zvažuji investici, zda jít do celého kurzu. Rád zkusím úvodní lekci zdarma, to je fér nabídka, ale zajímá mě, co mi přinese celý kurz?

Obohatíš si paletu projevu, která ti pomůže se lépe prosadit, prodat anebo jen jednoduše působit na lidi lépe, příjemněji a více autenticky. Semestrální kurzy jsem začal dělat z pohnutky samotných účastníků: málokdo dokáže z jednoho setkání změnit své návyky, zlepšit svůj projev nebo zpěv. A právě tohle - trvalé změny návyků a schopností, pravidelné setkávání dělá a umožňuje. Proto ho dělám.

‚‚Mám hodně dětí a žádné peníze, nevím, jak to vymyslet...’’

Můžu ti vyjímečně nabídnout studentskou slevu anebo se přihlaš na další lekce zdarma v květnu. Napiš mi na mail a domluvíme se.

Pokud chcete doopravdy změnit své návyky a dostat svůj projev, hlas nebo zpěv trvale na vyšší úroveň, tenhle kurz je pro vás nejlepší příležitostí.