Otevření hlasu: zpěv nebo rétorika

 • Živý večerní kurz v Brně a Praze zaměřený na práci s hlasem ve dvou variantách: zaměřený čistě na zpěv nebo mluvený projev včetně rétoriky.
 • Rétorika, gesta, mluvený projev, prezentace a sebevědomí
 • Zpěv, intonace a barva hlasu, hlasový rozsah, pěvecké techniky, falzet, hlavový tón & hrudní rezonance

Rétorika a mluvený projev

 • Sebevědomější sebeprezentace
 • Díky nových technikám si obohatíš paletu svého projevu, což ti přímo pomůže se lépe prosadit a prodat se 
 • Na lidi kolem sebe budeš působit lépe, příjemněji a více autenticky 

Zpěv

 • Zlepšíš intonaci a barvu svého hlasu
 • Zvýšíš sílu a výdrž svých hlasivek. Naučíš se Hlasový fitness.
 • Bude se ti mluvit a zpívat mnohem lépe, svobodně a volněji. Po skončení kurzu zvládneš mluvit nebo zpívat klidně celý den.

Co se naučíš na Rétorice?

UMĚNÍ MONOLOGU

Naučíme se, jak vystavět monolog, zlepšíme barvu i intonaci hlasu, zapracujeme na gestech, očním kontaktu i póze těla. A budeme to neustále opakovat, aby se ti to vštípilo.

NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE

Lekci od lekce budeme brousit formu tvého projevu. Teorie se bát nemusíš, spíše se strachuj, že na sobě budeš pořádně makat. A budeš mít ze sebe radost, výsledky uvidíš rychle.

Reference Lenky ze semestru rétoriky v Praze (2022)

Co se naučíš na Zpěvu?

TECHNIKA ZPĚVU

Předám ti ty nejúčinnější praktické finty, jak otevřít hlas a zlepšit pěveckou techniku, které jsem posbíral za posledních 10 let od profesionálních operních zpěváků, herců a učitelů CVT metody.

HLASOVÝ FITNESS I RELAX

Hlasivky jsou sval a my se k nim budeme takto chovat: zahřejeme je rozcvičkou, posílíme je cvičeními, pak je řádně protáhneme falzetem a na závěr zrelaxujeme mručením.

PEVNÝ HLAS A DECHOVÁ OPORA

Vycvičíme brániční dýchání i dechovou oporu v podbřišku. Už se ti nebude klepat hlas. Ovládneš ho. Ukážu ti zajímavé techniky z fyzioterapie, díky kterým si dobře zvědomíš, jaké svaly pro pevný hlas potřebuješ a kde jsou.

Reference ze semestru zpěvu na podzim 2021 v Brně

Na jaké lekce se můžeš těšit?

Rétorika a mluvený projev

 1. Úvodní otevřená lekce, monolog a zpětná vazba, ukázka všeho s čím budem pracovat
 2. Stavba monologu (jak postavit řeč)
 3. Gesta
 4. Práce s tichem a oční kontakt
 5. Jak se natáčet, audio i video
 6. Intonace v řeči detailně
 7. Dikce a dynamika
 8. Práce s barvou hlasu
 9. Plánování vystoupení

Zpěv

 1. Úvodní otevřená lekce, technika bráničního dechu, rezonancí a technika otevření hlasu
 2. Hlasová hygiena, SOVT technika, zjišťování hlasového rozsahu u každého účastníka
 3. Hlasová rozcvička detailně a proč ji dělat
 4. Hlasový fitness (90 min trénink)
 5. Práce s textem písně
 6. Expresivní a katarzní techniky zpěvu
 7. Lekce falzetu a hlavového tónu
 8. Jak zpívat čistě + intonační cvičení
 9. Shrnutí, nácvik společné písně

ČASTÉ DOTAZY

Nikdy jsem nezpíval(a) a ani jsem nepracoval(a) s hlasem. Je tento kurz pro mě?

Ano, určitě. Kurz je stavěný tak, aby tě v prvních třech lekcích seznámil se základy prací s hlasem a dechovou oporou. Dostaneš i od lektora osobní zpětnou vazbu, na co se zaměřit. Divili byste se, ale to ocení nejen laici, ale i zpěváci. Každý má někde achillovu patu.

Bojím se výstupu z komfortní zóny. Budu se muset předvádět před druhými?

Kurz je o tom, že vytvářím modelové situace, kde v bezpečném prostředí trénuješ veřejný projev nebo zpěv. Nikoho nenutím, aby se před druhými předváděl sám, pokud nechce. Záměrem je vytvořit cvičiště, kde trénuješ před lidma, které tolik neznáš, ale zároveň jsou na tom stejně jako ty, taky cvičí, takže je tam rovnocennost a vzájemná podpora. Co natrénuješ v kurzu, pak můžeš využít před kamerou, mikrofonem anebo na živých akcích.

Už teď vím, že se jedné lekce nezúčastním. Můžu vynechat? Navazují lekce na sebe?

Na požádání ti zašleme nahrávku z dané lekce nebo domácí úkoly a materiál, takže o lekci nepříjdeš. První tři lekce se zaobírají základy a lekce čtyři až sedm na sebe tématicky navazují.

Mohu si nahradit lekci, když se na některou nedostavím?

Jedinou možností je nahradit si lekci v příštím semestru. Z důvodu vytíženosti lektorů a ceně pronájmu nejsme schopni dělat žádné lekce navíc. Pokud naopak zruší lekci lektor (z důvodu nemoci), celý kurz se prodlouží o jeden týden, aby byla lekce nahrazena.

Jaká je výhoda tohoto seriálu lekcí oproti kurzu na jeden večer?

Obrovská. Každotýdenní trénink tě ohromně posune! Přes 3 roky jsem pořádal pouze večerní kurzy a při opakovaném setkání s účastníky večerního kurzu jsem viděl jen slabý progres. Semestrální kurz to změnil: účastníci se rozvíjejí lekci od lekce a i díky mé individuální zpětné vazbě rostou před očima.

Zvažuji investici, zda jít do celého kurzu. Rád zkusím úvodní lekci zdarma, to je fér nabídka, ale zajímá mě, co mi přinese celý kurz?

Obohatíš si paletu projevu, která ti pomůže se lépe prosadit, prodat anebo jen jednoduše působit na lidi lépe, příjemněji a více autenticky. Semestrální kurzy jsem začal dělat z pohnutky samotných účastníků: málokdo dokáže z jednoho setkání změnit své návyky, zlepšit svůj projev nebo zpěv. A právě tohle - trvalé změny návyků a schopností, pravidelné setkávání dělá a umožňuje. Proto ho dělám.

Pokud chcete doopravdy změnit své návyky a dostat svůj projev nebo zpěv trvale na vyšší úroveň, tenhle kurz je pro vás nejlepší příležitost.

Jak vypadá náplň každé lekce?

HLASOVÁ ROZCVIČKA (30 minut)

První půlhodinku se uvolníme a zahřejeme jednoduchými hlasovými cvičeními v pohybu. Zároveň tím posílíme a procvičíme hlas.

CÍL SAMOTNÉ LEKCE (50 minut)

Soustředíme na se na konkrétní téma dané lekce. V rétorice procvičíme gesta nebo práci s tichem, ve zpěvu techniky otevření hlasu nebo hlasový fitness.

SDILENÍ (10 - 20 minut)

Navzájem si dáme prostor pro sdílení a konstruktivní zpětnou vazbu. Ve zpívací skupině většinou volně improvizujeme nebo zpíváme společně písničku.

Něco o mně...

Dalibor Neuwirt

Hudebník, zpěvák a lektor
Hudbě se věnuje přes 14 let a vždy byla jeho zálibou i povoláním: koncertuje, vydává alba i lektoruje. Miluje a rád sdílí témata meditace, lucidního snění a pití čaje.
 • Reference: 3000 účastníků kurzů za posledních 5 let, přes 500 nadšených referencí. Učil se od světových mistrů hry na didgeridoo a alikvotního zpěvu a českých operních pěvců.
 • Jedinečnost: Koncentruje vědění a předává ho maximálně stručně a hravě, specializuje se na práci s barvou hlasu a pomůže vám ji zlepšit nejen s overtone analyzerem

CO ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI TOHOTO KURZU

Reference účastníků z roku 2018

Líp se mi dýchá 🙂 Tím, že jsme se učili pravidla monologu, mě to konečně přimělo připravit si prezentaci kojeneckých masáží a myslím, že bude o dost lepší, než by bývala byla bez kurzu 🙂 Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí o práci s hlasem, je to obor, ve kterém jsem úplný začátečník, tak to pro mně bylo hodně zajímavý. Při hlasové rozcvičce jsem si pěkně pohrála :), přesně v duchu toho, že jsem se rozhodla vnést do svého života víc lehkosti, radosti a hravosti! Na poslední lekci, kde jsme byly jen dvě, se mi líbilo, že jsem si mohla vyzkoušet, co mi jde a nejde, když se chci naučit zazpívat novou písničku, ráda bych se naučila lépe pracovat se svým hlasem tak, abych mohla bez problémů zazpívat obyčejné písničky, abych se naučila položit si tóny níž, když jsou na mně vysoko a tak dál...a tohle byl dobrý začátek. Poznala jsem někoho, kdo se živí tím, co ho baví a přistupuje k tomu radostně a tvořivě a to bylo velmi osvěžující 🙂 A taky jsem s údivem pozorovala, co všechno se dá "dělat" s hlasem a moc by mě bavilo to taky umět, takže to bylo zároveň velmi inspirativní:)
Alexandra K.lektorka, účastnice semestru 2019

Reakce účastníků z prvního kurzu v roce 2016 v Brně

Kurz byl moc fajn, učení jinak. Daleko příjemnější než hlasová cvičení, co znám ze sboru. Dal mi poznání, že v podstatě asi neexistuje slabý hlas – že se s tím vždycky asi dá něco dělat. ​ A Dalibor jako lektor? Je milý, vtipný, umí zaujmout a baví mě, jak pracuje s vlastním hlasem. Nádherná názorná „pomůcka“, ukázka, co všechno může udělat „jen“ pomocí hlasu z výrazu.
Jana Nikodýmováterapeutka

Podívej na termíny a přihlas se

BRNO  pondělí 

Podzim: od 19. září do 15. listopadu

Expediční klubovna, Jezuitská 1, Brno

17:00 - 18:30 = zpěv

18:30 - 20:00 = mluvený projev a rétorika

6400 Kč

PRAHA  středy

Podzim: od 21. září do 16. listopadu

A-centrum, Vítkova 241/10, Praha 8 (Karlín)

17:00 - 18:30 = zpěv

18:30 - 20:00 = mluvený projev a rétorika

Středy od 17:00 - LEKCE ZPĚVU

Středy od 18:30 - RÉTORIKA

CENA roste blíž termínu

6400 Kč

Klikni na tlačítko a přihlaš se na celý dvouměsíční kurz

Co dostaneš, když si zaplatíš celý dvouměsíční kurz?

 • Dvouměsíční kurz, 8 lekcí po 90 minutách, celkem tedy 12 hodin čistého času lekcí
 • Zážitek z toho, jak zní plně rozezpívané tělo. Bezpečný prostor, kde se můžeš plně projevit a odbourat své bloky ze zpěvu a projevu. Posílíš své sebevědomí a zlepšíš efektivitu komunikace.
 • Společnou komunikaci ve whatsapp skupině, kde se všichni spolu s účastníky motivujeme a sdílíme své cvičení - např. rétorika nahrává videa a trénuje...
 • Možnost zúčastnit se vystoupení na absolventském koncertu
 • Osnova ke kurzu s popisem všech probraných technik v PDF + úkoly jak pro začátečníky, středně pokročilé tak zkušené
 • odkazy na další užitečné videa a učitele související s probranými tématy (YouTube, weby atd.)

Pokud se některé lekce nemůžeš účastnit (nemoc, pracovní cesta) pošlu ti nahrávku lekce s úkoly anebo si danou lekci můžeš nahradit v příštím běhu kurzu.