Semestrální kurz:  DIDGERIDOO

 • Přihlaš se na poctivý, zábavný a systematický kurz hry na didgeridoo v Brně a Praze. Nejbližší termín kurzu je na podzim, od září 2024.
 • Kurz za posledních 7 let navštívilo více než 400 spokojených "foukačů". Koukni na jejich hodnocení.

* Pozvánka je točena primárně pro můj didgeridoo videokurz, ale i tak je skvěle ilustrativní i pro tento semestrální kurz

K ČEMU TO JE

Rozezníme tu troubu

Naučíme se, jak správně rozeznít didgeridoo a ukážeme si rozdíly nejen v délce nástrojů, ale i jejich materiálu - dřevo, železo, plast...

Rytmus a rytmy

Zapracujeme na držení rytmu, vštípíme si ho do těla metronomem a skládáním rytmických vět.

Správné dýchání

Osvojíme si zdravé dýchání do bránice, čtyři různé způsoby dechu a povíme si, jak dýchat při hře na didge.

Cyklický dech raz dva

Rozfázuji ti cyklický dech do čtyř kroků, které postupně vytrénujem. Za pár lekcí ho konečně budeš umět. A ještě ti ukážu, jak se dá trénink zrychlit a obelstít.

Bez chrápání a astma

Hra na didgeridoo léčí chrápání i astma, zvyšuje kapacitu plic, je perfektní prevencí rýmy a díky bráničnímu dechu relaxuje.

Beatbox a túty

Mrkneme na beatboxové techniky a jejich kombinace se hrou na didž. Taky tě naučím, jak správně troubit trumpetové tóny.

POSLECHNI SI MOU HRU

Náplň didgeridoo lekcí

 • 1
  Základ správného dýchání, drone - základní tón didge, celková péče o didgeridoo jako nástroj
 • 2
  Brániční dech, balónek a dynamika hry
 • 3
  Neznělé techniky T a K a jejich kombinace
 • 4
  Zpěv v didgeridoo
 • 5
  Přefuky nebo-li trumpetové tóny, troubení
 • 6
  Beatbox a rytmické věty
 • 7
  Cvičení předem připravených rytmických vět
 • 8
  Nečistý tón na didgeridoo jako prvek ve hře
 • 9
  Cvičení s metronomem
 • 10
  Cyklický dech

Kurz vede: Dalibor Neuwirt

Hudebník, zpěvák a lektor
Hudbě se věnuje přes 14 let a vždy byla jeho zálibou i povoláním: koncertuje, vydává alba i lektoruje. Miluje a rád sdílí témata meditace, lucidního snění a pití čaje.
 • Reference: 3000 účastníků kurzů za posledních 5 let, přes 500 nadšených referencí. Učil se od pěti světových mistrů hry na didgeridoo: Ondřeje Smeykala, aboriginského kmene Guruwiwi, ruského "sage" Yevgenina, chorvatského Dubravka a francouzského mistra didgeridoo beatboxu Zalema.
 • Jedinečnost: Koncentruje vědění a předává ho maximálně stručně a hravě, specializuje se na beatbox a práci hlasem v didgeridoo

ČASTÉ DOTAZY

Už teď vím, že se jedné z lekci nezúčastním. Můžu ji vynechat? Navazují lekce na sebe?

Na požádání ti zašleme nahrávku z dané lekce nebo domácí úkoly a materiály, tak aby jsi o nic nepřišel/a. První tři lekce se zaobírají základy a lekce čtyři až sedm na sebe tématicky navazují.

Mohu si nahradit lekci, když se na některou nedostavím?

Jedinou možností je nahradit si lekci v příštím semestru. Z důvodu vytíženosti lektorů a ceně pronájmu nejsme schopni dělat žádné lekce navíc. Pokud naopak zruší lekci lektor (z důvodu nemoci), celý kurz se prodlouží o jeden týden, aby byla lekce nahrazena.

Jaká je výhoda tohoto seriálu lekcí oproti kurzu na jeden večer?

Obrovská. Každotýdenní trénink tě ohromně posune! Přes 3 roky jsem pořádal pouze večerní kurzy a při opakovaném setkání s účastníky večerního kurzu jsem viděl jen slabý progres. Semestrální kurz to změnil: účastníci se rozvíjejí lekci od lekce a i díky mé individuální zpětné vazbě rostou před očima.

A ještě jedna otázka - které didgeridoo bys mi doporučil si koupit?

Rozhodně doporučuju podpořit konkrétního výrobce namísto velkých firem! Na samotném kurzu budu mít nástroje od Tomáše Dufka. Takže pokud na to nespěcháš, nechal bych na to první lekci, rád poradím, ukážu, vysvětlím... Nejlevnější varianta pro začátek je plastová trubka, 40mm průměr, délka metr. Tyhle trubky dávám na první lekci zdarma.

CO DOSTANU

 • 8, 16 nebo 24 lekcí kurzu zaměřeného na učení různých forem hry na didgeridoo, každá lekce trvá 1,5 h
 • Individuální zpětnou vazbu během kurzu i možnost dotazů v jeho průběhu
 • Osobně tě budu krok po kroku vést a věnovat se ti v případě potřeby
 • Zdarma ebook Ovládni svůj hlas s detailním popisem technik hrdelního zpěvu, jehož standardní cena je 500 Kč!
 • Slevu 500 Kč na videokurz Ovládni svůj hlas
 • 50% slevu na Overtone Analyzer, program na spektrální analýzu zvuku a hlasu, který můžeš použít pro zjištění ladění didgeridoo a jeho přefuků

Pokud se některé lekce nemůžeš účastnit (nemoc, pracovní cesta) pošleme ti nahrávku lekce s úkoly anebo si danou lekci můžeš nahradit v příštím běhu kurzu.

REFERENCE

Mé kurzy didgeridoo navštívilo přes 300 účastníků.
Od drtivé většiny mám pozitivní referenci. Zde se můžeš mrknout na mou pozvánku s prostřihem přímo z kurzů z let 2014 - 2017...

Teprve nedávno jsem se setkal s didgeridoo, pro mě úplně novým hudebním nástrojem. Oslovil mě jeho tajemně krásný zvuk. Ale až díky Daliborovi jsem se dokázal plně zaposlouchat do hry na tento úžasný starobylý nástroj. Byl jsem překvapen, kolik různých zvuků jsem slyšel a jaké pocity to ve mě vyvolalo. Tóny znějící jakoby z dávnověku mě vytrhly z uspěchané reality a měl jsem pocit, že jsem zase více v kontaktu s přírodou.
Petr Novotnýřezbář
Kurz jsem si opravdu užila, odnesla jsem si z něj hodně užitečných informací nejen o hře na didgeridoo, ale i o správném dýchání, a hlavně chuť opravdu každý den ty "tři" minutky si najít a učit se hrát.
Dagmar Huňáčkováúřednice
Kurz se mi celkově velmi líbil. Příjemně mně potěšilo dělení na 3 bloky, které na sebe krásně navazovaly a přitom se obsahově velmi lišily. Praktické zkoušení a krásné ukázky byly pro mne největším přínosem. Jsem ráda, že jsem se kurzu zúčastnila a teď je na mně jak budu trénovat. Inspirace mám dost a dost a Daliborovi tímto moc děkuji a obohacující setkání a osvěžující lehkost ve hře na didgeridoo. Díky.
Jana Remešovámuzikoterapeutka
V životě jsem na didgeridoo nehrál. Na kurzu jsem získal dobré povědomí o tom, co všechno je možné (z Daliborových ukázek). Především jsem si vše dostatečně vyzkoušel, takže vím na čem jsem a jak pokračovat dál na vlastní PVC trubce, kterou jsem si z kurzu odnesl.
František Pácsoftwarový vývojář

PŘIHLAS SE NA KURZ

BRNO  úterky večer

5. března - 23. dubna 2024

7. května - 25. června 2024

SVČ Lužánky, Lidická 1880/50, 602 00 Brno

místnost č. 47 "klubovna"

17:00 - začátečníci

8900 Kč za jeden termín *
13 350 Kč za oba termíny *

pozn. termíny jsou stanované takto, ale můžu je změnit podle potřeb skupiny. Pokud by vám vyhovoval jiný termín, napište mi, ať s ním můžu operovat.

PRAHA  čtvrtky večer

7. března - 25. dubna 2024

9. května - 27. června 2024

Opletalova 25, Praha

*pozor! Místo se může změnit. Aktuální info o místě posílám vždy po vyplněné přihlášce mailem a smskou.

17:30 - začátečníci

8900 Kč za jeden termín *
13 350 Kč za oba termíny *

*Pokud potřebujete z finančních důvodů slevu nebo platbu na splátky, je to možné. Stačí mi napsat.

**studenti u mě mají 50% slevu po zaslání ISIC nebo potvrzení o studiu na můj mail